کد خبر : 7856
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 16 اکتبر 2018 - 11:02

کسری بودجه دولت آمریکا به ۷۷۹ میلیارد دلار رسید

کسری بودجه دولت آمریکا به ۷۷۹ میلیارد دلار رسید

وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد کسری بودجه فدرال آمریکا در سال مالی ۲۰۱۸ به ۷۷۹ میلیارد دلار رسید که بالاترین حد خود در شش سال گذشته است. به گزارش تسنیم به نقل از سی ان بی سی ، کسری بودجه فدرال آمریکا در سال مالی ۲۰۱۸ به بالاترین حد خود در شش سال گذشته رسید. طبق بیانیه استیون مانچین ، وزیر خزانه داری آمریکا و میک مولوانی، مدیر دفتر برنامه ریزی و بودجه ، کسری بودجه آمریکا به ۷۷۹ میلیارد دلار افزایش یافته است یعنی ۱۱۳ میلیارد دلار معادل ۱۷ درصد بالاتر از سال مالی گذشته. این مقدار بیشتر از هر سال دیگری از ۲۰۱۲ تا حالا بوده است یعنی زمانی که به یک تریلیون دلار رسیده بود. کسری بودجه ۳٫۹ درصد تولید ناخالص ملی آمریکاست. طبق نظر این دو مقام آمریکایی ، این کسری بودجه ۷۰ میلیارد دلار کمتر از آن مقداری است که در گزارش ماه جولای اعلام شده بود. جمهوریخواهان نرخ مالیات را برای شرکتها و افراد پایین آوردند. درآمد فدرال تنها ۱۴ میلیارد دلار افزایش یافت. هزینه های دولت آمریکا در سال مالی ۲۰۱۸ بالغ بر۱۲۷ میلیارد دلار معادل ۳٫۲ درصد بالا رفتند. جهش در هزینه‌های دفاعی ، بعلاوه افزایش هزینه‌های پزشکی، امنیت اجتماعی و سازمان های امداد رسانی در این افزایش دخیل بودند. دولت ترامپ و جمهوریخواهان کنگره تعهد خود را به دستورالعمل مالی نشان دادند، گرچه تصویب قانون مالیات توسط آنها ، کسری بودجه را تا حد زیادی افزایش داد و هزینه ها را بالا برد. مولوانی در بیانیه ای ادعا کرد:« اقتصاد رو به رشد آمریکا درآمدهای دولت را بالا خواهد برد». وی اضافه کرد:« این شرایط مالی اخطاری است به کنگره برای پیامدهای وحشتناک هزینه‌های غیر مسئولانه و غیرضروری. رئیس‌جمهور ترامپ و دولتش با کنگره کار خواهند کرد و تصمیمات سخت لازم برای کنترل اوضاع مالی را خواهند گرفت. این تصمیمات[…]

وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد کسری بودجه فدرال آمریکا در سال مالی ۲۰۱۸ به ۷۷۹ میلیارد دلار رسید که بالاترین حد خود در شش سال گذشته است.

به گزارش تسنیم به نقل از سی ان بی سی ، کسری بودجه فدرال آمریکا در سال مالی ۲۰۱۸ به بالاترین حد خود در شش سال گذشته رسید.

طبق بیانیه استیون مانچین ، وزیر خزانه داری آمریکا و میک مولوانی، مدیر دفتر برنامه ریزی و بودجه ، کسری بودجه آمریکا به ۷۷۹ میلیارد دلار افزایش یافته است یعنی ۱۱۳ میلیارد دلار معادل ۱۷ درصد بالاتر از سال مالی گذشته. این مقدار بیشتر از هر سال دیگری از ۲۰۱۲ تا حالا بوده است یعنی زمانی که به یک تریلیون دلار رسیده بود. کسری بودجه ۳٫۹ درصد تولید ناخالص ملی آمریکاست.

طبق نظر این دو مقام آمریکایی ، این کسری بودجه ۷۰ میلیارد دلار کمتر از آن مقداری است که در گزارش ماه جولای اعلام شده بود.

جمهوریخواهان نرخ مالیات را برای شرکتها و افراد پایین آوردند. درآمد فدرال تنها ۱۴ میلیارد دلار افزایش یافت. هزینه های دولت آمریکا در سال مالی ۲۰۱۸ بالغ بر۱۲۷ میلیارد دلار معادل ۳٫۲ درصد بالا رفتند. جهش در هزینه‌های دفاعی ، بعلاوه افزایش هزینه‌های پزشکی، امنیت اجتماعی و سازمان های امداد رسانی در این افزایش دخیل بودند.

دولت ترامپ و جمهوریخواهان کنگره تعهد خود را به دستورالعمل مالی نشان دادند، گرچه تصویب قانون مالیات توسط آنها ، کسری بودجه را تا حد زیادی افزایش داد و هزینه ها را بالا برد. مولوانی در بیانیه ای ادعا کرد:« اقتصاد رو به رشد آمریکا درآمدهای دولت را بالا خواهد برد».

وی اضافه کرد:« این شرایط مالی اخطاری است به کنگره برای پیامدهای وحشتناک هزینه‌های غیر مسئولانه و غیرضروری. رئیس‌جمهور ترامپ و دولتش با کنگره کار خواهند کرد و تصمیمات سخت لازم برای کنترل اوضاع مالی را خواهند گرفت. این تصمیمات به همراه افزایش درآمدها ، کسری بودجه را کاهش میدهد».

چندین تحلیلگر مستقل تخمین زده اند که طرح مالیاتی جمهوری خواهان حتی با وجود رشد اقتصادی باعث افزایش کسری بودجه می‌شود.

دولت ترامپ برای کاهش این کسری پیشنهاد داد هزینه‌های چند آژانس دولتی را پایین بیاورند. خزانه‌داری اشاره کرد که رسید های مربوط به « مالیات، معامله ها و سایر موارد» در سپتامبر ۲۰۱۸ تا ۳۵ میلیارد دلار افزایش داشته است یعنی ۳۵ درصد افزایش از سال گذشت تا حالا. مشخص نیست چقدر از این درآمدها مربوط به عوارض ترامپ بر واردات شرکای تجاری اصلیش می باشد.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.