کد خبر : 13669
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲

ظرفیت برداشت روزانه گاز ایران از پارس جنوبی به ۶۶۰ میلیون متر مکعب رسید

ظرفیت برداشت روزانه گاز ایران از پارس جنوبی به ۶۶۰ میلیون متر مکعب رسید

با بهره‌برداری از دو سکوی دریایی فاز ۱۳ و دو سکوی دریایی فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴، ظرفیت برداشت روزانه گاز ایران از پارس جنوبی به ۶۶۰ میلیون متر مکعب رسید. به گزارش تسنیم، رئیس جمهوری دقایقی پیش وارد فاز ۱۳ پارس جنوبی شد و به صورت همزمان پالایشگاه گازی فاز ۱۳ به ظرفیت پالایش روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز غنی، پالایشگاه گازی فاز ۲۲، ۲۳ و ۲۴ به ظرفیت پالایش روزانه ۵۶ میلیون مکعب گاز غنی و نیمی از ظرفیت برداشت گاز از دریا در این ۴ فاز را افتتاح کرد. با بهره‌برداری از این دو پالایشگاه گازی، ظرفیت پالایش گاز ایران در میدان مشترک گازی پارس جنوبی به بیش از ۷۰۰ میلیون متر مکعب در روز رسیده همچنین با بهره‌برداری از دو سکوی دریایی فاز ۱۳ و دو سکوی دریایی فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴، ظرفیت برداشت گاز ایران از پارس جنوبی به ۶۶۰ میلیون متر مکعب در روز رسید. به گفته وزیر نفت هم اکنون کشور قطر از مخزن مشترک پارس جنوبی روزانه حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب گاز برداشت می‌کند.

با بهره‌برداری از دو سکوی دریایی فاز ۱۳ و دو سکوی دریایی فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴، ظرفیت برداشت روزانه گاز ایران از پارس جنوبی به ۶۶۰ میلیون متر مکعب رسید.

به گزارش تسنیم، رئیس جمهوری دقایقی پیش وارد فاز ۱۳ پارس جنوبی شد و به صورت همزمان پالایشگاه گازی فاز ۱۳ به ظرفیت پالایش روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز غنی، پالایشگاه گازی فاز ۲۲، ۲۳ و ۲۴ به ظرفیت پالایش روزانه ۵۶ میلیون مکعب گاز غنی و نیمی از ظرفیت برداشت گاز از دریا در این ۴ فاز را افتتاح کرد.

با بهره‌برداری از این دو پالایشگاه گازی، ظرفیت پالایش گاز ایران در میدان مشترک گازی پارس جنوبی به بیش از ۷۰۰ میلیون متر مکعب در روز رسیده همچنین با بهره‌برداری از دو سکوی دریایی فاز ۱۳ و دو سکوی دریایی فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴، ظرفیت برداشت گاز ایران از پارس جنوبی به ۶۶۰ میلیون متر مکعب در روز رسید.

به گفته وزیر نفت هم اکنون کشور قطر از مخزن مشترک پارس جنوبی روزانه حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب گاز برداشت می‌کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.