کد خبر : 12805
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰

کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم

کمبودی در عرضه مرغ شب عید نداریم

عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است. وی نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی برای فروش هر کیلو مرغ را غیر منطقی دانست و افزود: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، امکان عرضه مرغ با چنین نرخی در خرده فروشی‌ها وجود ندارد. حجت، نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد. بیشتر بخوانید: نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار/ قیمت مرغ از پنجم اسفند کاهش می‌یابد عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی مرغداران در زمینه تولید، بیشترین عرضه در اسفندماه صورت می‌گیرد که به همین خاطر نگرانی مبنی بر کمبود در بازار وجود ندارد. وی با انتقاد از نوسان لحظه‌ای قیمت نهاده‌های دامی در بازار گفت: در ابتدای سال قیمت هر کیلو ذرت ۸۰۰ و کنجاله سویا یک هزار و ۵۰۰ تومان بود که هم اکنون علی رغم اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی، نرخ مصوب ذرت به یک هزار و ۳۵۰ و کنجاله سویا ۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است. این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، مدیریت قیمت نهاده‌های دامی امری ضروری است چرا که افزایش روزمره قیمت، در بالا رفتن هزینه‌های تولید و نوسان قیمت مرغ تأثیر بسزایی دارد.

عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است.

وی نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی برای فروش هر کیلو مرغ را غیر منطقی دانست و افزود: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، امکان عرضه مرغ با چنین نرخی در خرده فروشی‌ها وجود ندارد.

حجت، نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها را ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد.

بیشتر بخوانید: نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار/ قیمت مرغ از پنجم اسفند کاهش می‌یابد

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ شب عید وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی مرغداران در زمینه تولید، بیشترین عرضه در اسفندماه صورت می‌گیرد که به همین خاطر نگرانی مبنی بر کمبود در بازار وجود ندارد.

وی با انتقاد از نوسان لحظه‌ای قیمت نهاده‌های دامی در بازار گفت: در ابتدای سال قیمت هر کیلو ذرت ۸۰۰ و کنجاله سویا یک هزار و ۵۰۰ تومان بود که هم اکنون علی رغم اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی، نرخ مصوب ذرت به یک هزار و ۳۵۰ و کنجاله سویا ۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، مدیریت قیمت نهاده‌های دامی امری ضروری است چرا که افزایش روزمره قیمت، در بالا رفتن هزینه‌های تولید و نوسان قیمت مرغ تأثیر بسزایی دارد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.