گام جدید برای تعدیل قیمت ارز در صرافی‌ها

گام جدید برای تعدیل قیمت ارز در صرافی‌ها

یک مسئول در نظام بانکی از رفع مشکل ایفای تعهد ارزی یکی از صادرکنندگان عمده خبر داد وگفت:ظرف ساعات آتی ارز حاصل از صادرات این صادرکننده روانه بازار شده وبه نظر می‌رسد روند نزولی نرخ آغاز شود.

حداقل حقوق کارگران در سال ۹۹ اعلام شد

حداقل حقوق کارگران در سال ۹۹ اعلام شد

کارگر آنلاین:افزایش حقوق کارگران در سال آینده باید بیش از یک میلیون تومان باشد تا آن‌ها بتوانند نیاز‌های اولیه سبد معیشت یک خانواده ۴ نفره را تهیه کنند.

نرخ رسمی یورو افزایش یافت/ پوند ارزان شد

نرخ رسمی یورو افزایش یافت/ پوند ارزان شد

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۱ ارز مانند یورو افزایش و قیمت ۱۸ واحد پولی دیگرمانند پوند کاهش یافت؛ البته نرخ دلار و ۷ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

سقوط ۱۹هزار واحدی شاخص بورس

سقوط ۱۹هزار واحدی شاخص بورس

سقوط ۱۹هزار واحدی شاخص بورسشاخص بورس امروز (شنبه) در نخستین دقایق معاملات با بیش از ۱۹هزار و ۷۴۱ واحد افت به کانال ۵۰۴هزار و ۱۰۹ واحدی رسید.

منتظر ارزانی بی‌سابقه در بازار باشید

منتظر ارزانی بی‌سابقه در بازار باشید

مسئولان وزارت صمت می‌گویند اگر میزان تقاضا برای خرید کالاهای اساسی به بهانه ویروس کرونا بیش از ۳ برابر شود، باز هم بازار با کمبودی روبه رو نخواهد شد چرا که از ماه‌ها پیش برای تأمین نیاز کالایی شب عید، ذخیره سازی‌های لازم صورت گرفته است. مسئولان وزارت صمت می‌گویند اگر میزان تقاضا برای خرید کالاهای اساسی به بهانه ویروس کرونا بیش از ۳ برابر شود، باز هم بازار با کمبودی روبه رو نخواهد شد چرا که از ماه‌ها پیش برای تأمین نیاز کالایی شب عید، ذخیره سازی‌های لازم صورت گرفته است. آنگونه که مسئولان وزارت صمت گفته‌اند میزان ذخایر کالاهای اساسی که این روزها سهم بیشتری در سبد خرید مردم دارد، بیش از ۵ برابر سال گذشته است، این میزان ذخایر صورت گرفته، به منزله آن است که اگر تولیدی صورت نگیرد تا دو سال آینده از نظر کالاهایی چون برنج، شکر، مواد شوینده، روغن، گوشت و مرغ منجمد با هیچ مشکلی مواجه نخواهیم شد. با‌ وجود تمام اطمینان‌هایی که دولتمردان می‌دهند، برخی از مردم نسبت به وضعیت کالایی کشور نگران هستند و بدین جهت ولع خرید پیدا کرده‌اند، این افراد در فضای مجازی با اخبار و گفته‌هایی مواجه می‌شوند که آنها را ترغیب به خرید و احتکار خانگی می‌کند. اما برای اینکه ولع خرید مردم تمام و راه‌های سوء‌استفاده از بازار مصرف بسته شود، از هفته جاری ذخایر استراتژیک در کالاهای اساسی در بازار مصرف توزیع می‌شود تا ضمن افت قیمت‌ها، مردم دغدغه‌ای نداشته باشند. عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره سیاست تنظیم بازار و روند عرضه کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور گفت: «هر ساله از ۱۵ اسفندماه به‌صورت گسترده روند توزیع کالاهای مورد نیاز خانوارها صورت می‌گیرد، اما در روزهای پایانی سال ۹۸، کشور با حجم گسترده خرید روبه‌رو شد که دولت تصمیم گرفت با سرعت انواع کالاها را وارد بازار کند[…]