کد خبر : 6112
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴

نقدینگی سرگردان حباب قیمت ها را هر روز بزرگ تر کرد

نقدینگی سرگردان حباب قیمت ها را هر روز بزرگ تر کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه نقدینگی های سرگردان بازار خرید زمین را داغ کرده است، گفت: به دنبال گرانی زمین حباب قیمت مسکن بزرگ تر از حد تصور شد. به گزارش دانشجو، محمدرضا ملکشاهی با اشاره به روند رشد قیمت زمین در ماه‌های اخیر، گفت: متاسفانه رویه افزایش نرخ زمین به صورت مستقیم

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه نقدینگی های سرگردان بازار خرید زمین را داغ کرده است، گفت: به دنبال گرانی زمین حباب قیمت مسکن بزرگ تر از حد تصور شد.
به گزارش دانشجو، محمدرضا ملکشاهی با اشاره به روند رشد قیمت زمین در ماه‌های اخیر، گفت: متاسفانه رویه افزایش نرخ زمین به صورت مستقیم در نرخ مسکن سرشکن شده است.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در نرخ مسکن قیمت تمام شده عامل تعیین کننده است، افزود: قیمت تمام شده با درصدی سود، قیمت نهایی کالا را معین می‌کند، به دنبال گرانی زمین و همچنین فراورده‌های ساختمانی رشد نرخ مسکن دور از انتظار نبود.

گرانی زمین همه مناطق کشور را درگیر کرده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه موقعیت جغرافیایی عامل مهمی در افزایش قیمت زمین در ماه‌های اخیر و حتی سال‌های گذشته بود، تصریح کرد: در حال حاضر در نقاط شمالی به نسبت جنوب تهران گرانی نرخ زمین مشهود است البته در ماه‌های اخیر مناطق جنوبی پایتخت نیز گرانی‌های بی سابقه را در حوزه مسکن و زمین تجربه کرده اند.

وی با بیان اینکه گران شدن نرخ زمین بسیاری از بازار‌ها را نیز درگیر افزایش نرخ‌ها خواهد کرد، گفت: نوسانات ارزی در گرانی‌های اخیر بی تاثیر نبوده، اما نقدینگی سرگردان عامل مهم تری در این حوزه است.

نقدینگی آفت بزرگی برای اقتصاد کشور بوده است

ملکشاهی با تاکید بر اینکه نقدینگی آفت بزرگی برای اقتصاد کشور بوده است، افزود: دولت نتوانسته نقدینگی را به سمت تولید هدایت کند از این رو با غیر مولد شدن پول و کاهش سود تولید شرایط برای سوداگری در بخش مسکن فراهم شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نقدینگی بسیار درجامعه مردم را به سمت خرید سکه، طلا و حتی زمین کشانده است، تصریح کرد: به دنبال افزایش نقدینگی خرید زمین افزایش یافته در نتیجه قیمت حبابی در این حوزه را شاهد هستیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خودروسازی فردا
مدیران خودرو
بیمه دی

آخرین اخبار