کد خبر : 5763
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴

درآمد طرح ترافیک شهرداری تهران گم شد!

درآمد طرح ترافیک شهرداری تهران گم شد!

معاون پرحاشیه شهردار تهران که هنوز داغ قربانیان قطار در ایستگاه هفت خوان را مردم ایران از مدیریتش به یاد دارند گفته است: ۶۷ میلیارد تومان از طرح ترافیک درآمد داشتیم ۲۰ میلیارد تومان هم هزینه کردیم. بعد از اجرای پر حاشیه طرح ترافیک شهر تهران، این بار نوبت اجرای طرح کاهش بود تا آقای

معاون پرحاشیه شهردار تهران که هنوز داغ قربانیان قطار در ایستگاه هفت خوان را مردم ایران از مدیریتش به یاد دارند گفته است: ۶۷ میلیارد تومان از طرح ترافیک درآمد داشتیم ۲۰ میلیارد تومان هم هزینه کردیم.

بعد از اجرای پر حاشیه طرح ترافیک شهر تهران، این بار نوبت اجرای طرح کاهش بود تا آقای معاون با تمام توان درباره چند و چون اجرای فاز دوم از بخش پیش نیاز آن صحبت کند. البته حتی وی درباره تاثیرات درامد حاصل از عوارضی کردن طرح ترافیک شهرداری تهران نیز صحبت و عنوان کرده که تا کنون شهرداری تهران ۶۷ میلیارد تومان از این محل درآمد کسب کرده است که از این مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به شرکت مترو و ۱۰ میلیارد تومان نیز به شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران پرداخت شده است.

این در حالی است که طبق آنچه که در زمان تصویب اجرای شیوه جدید طرح ترافیک شهر تهران در شورای شهر بحث شده بود؛ قرار بود تا از محل این درآمد به غیراز بودجه سالانه ای که به سازمان های تابعه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پرداخت می شود، بودجه هایی را با هدف توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و هوشمند سازی مدیریت ترافیک به سازمان های متولی پرداخت شود.

اما محسن پور سیدآقایی در این باره تنها به این موضوع اشاره کرده است: تا دیروز دریافتی شهرداری از اجرای طرح ترافیک ۶۷ میلیارد تومان بود که ۱۰ میلیارد تومان آن به مترو، ۱۰ میلیارد تومان آن به اتوبوسرانی تخصیص داده و صرف اصلاح هندسی و تامین زیرساخت ها شده است و خوشبختانه این اعداد نشان داد که شهرداری تهران با اجرای طرح ترافیک جدید به دنبال درآمدزایی نیست.

اما سوال اینجاست که طبق مصوبه شورای شهر و آخرین صحبت هایی که پور سید آقایی در جلسه مطبوعاتی سال گذشته خود مطرح کرد، قرار بود تااز این محل برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی با هدف تشویق شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی به جای خودرو شخصی منابع مالی تامین شود.

این در حالی است که در نشست روز گذشته تنها عنوان کرده است که ۱۰ میلیارد تومان به مترو و به اندازه همین مبلغ به شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران پرداخت شده است. این در حالی است که سازمان هایی که این منابع مالی را دریافت کرده اند نیز اطلاعی از اینکه این بودجه دریافتی را بابت مصوبه شورا وا ز محل درآمد طرح ترافیک بوده، نداشتند.

از سوی دیگر سوال مهم دیگری که در این میان مطرح می شود، این است که حساب شهروندی دارندگان طرح ترافیک در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران ایجاد شده است و انتقال این درآمد به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز بین دو سازمان حتما تشریفات خاصی دارد.

از همه مهمتر اینکه قرار بود تا تمام درامدهای سازمان های تابعه به خزانه شهرداری تهران واریز شود و تخصیص اعتبارات براساس مصوبه شورا توسط معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران انجام شود. اما انطور که محسن پور سیدآقایی در این نشست مطرح کرده، گویا خود این منابع مالی را بین سازمان های زیر مجموعه خود تقسیم کرده است.

همچنین چرا آقای معاون درباره تامین واگن های مورد نیاز و یا نوسازی اتوبوس های فرسوده شهر تهران رقمی را به سازمان های متولی اختصاص نداده است. یعنی پول ها گم شد؟!

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خودروسازی فردا
مدیران خودرو
بیمه دی

آخرین اخبار