کد خبر : 18054
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۹

تهدید اشتغال ۱۴۰ هزار کارگر در ۱۲۶۲ واحد مشکل دار

تهدید اشتغال ۱۴۰ هزار کارگر در ۱۲۶۲ واحد مشکل دار

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با اشاره به اینکه تعداد بنگاه های مشکل دار در سه ماهه اول سال جاری نسبت به پایان اسفند ماه ۹۷ کاهش یافته است گفت: تعداد بنگاه های مشکل دار در اسفند ماه ۹۷ از ۱۳۵۱ به ۱۲۶۲ بنگاه مشکل دار رسیده است.

کریم یاوری، مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره تعداد بنگاه های مشکل دار در سه ماهه اول سال جاری گفت: تعداد بنگاههای مشکل دار در سه ماهه اول سالجاری نسبت به پایان اسفند ماه سال ۹۷ کاهش یافته است و از ۱۳۵۱ بنگاه در اسفند ۹۷ به ۱۲۶۲ بنگاه مشکل دار رسیده است. تعداد کارگران در بنگاه های مشکل دار حدود یکصدو چهل هزار نفر می باشد.

وی ادامه داد: وزارتخانه های صادر کننده مجوز برای بنگاه ها ی اقتصادی می بایستی در حل و فصل مشکلات بنگاه ها اهتمام نمایند . کارفرمایان، سهامداران، مدیران و کار آفرینان می بایستی نسبت به حل مشکلات بنگاه های تحت مسئولیت خود اقدام و رفع مشکل نمایند.وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جهت صیانت از نیروی کار، حفظ حیات اقتصادی بنگاهها و پایداری تولید وتثبیت اشتغال اهتمام ویژه نسبت به پیگیری و حل و فصل مشکلات بنگاههای اقتصادی را دارد.

یاوری گفت:در سه ماهه اول سال جاری با حمایت از حدود بیش از چهار صدو هفتاد بنگاه حدود یکصد هزار فرصت شغلی تثبیت گردیده است.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری اعلام کرد: کارگروههای تسهیل و رفع موانع تولید در استانها در شرایط اقتصادی فعلی می بایستی بیش از پیش در حل و فصل مشکلات بنگاهها اهتمام نمایند و حتی المقدور جلسات کارگروهها با حضور ذینفعان در محل بنگاههای اقتصادی مشکلدار برگزار نسبت به حل و فصل مشکلات به صورت میدانی و عملیاتی اقدام نمایند.

در سال ۹۷ کارگروههای تسهیل و رفع موانع تولید در استانها بیش از دو هزار جلسه برای بررسی و رسیدگی به وضعیت بنگاهها تشکیل داده اند. تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری هم اکنون حدود ۲۶۲ هزار نفر می باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خودروسازی فردا
مدیران خودرو
بیمه دی

آخرین اخبار