کد خبر : 4987
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۰۰

تلاش فرانسه برای صادرات هواپیمای ATR‌ به ایران

تلاش فرانسه برای صادرات هواپیمای ATR‌ به ایران

وزیر اقتصاد فرانسه گفت که در تلاش است تا از وزارت خزانه داری آمریکا برای تکمیل قرارداد صادرات هواپیماهای ATR به ایران معافیت بگیرد. به گزارش افکارنیوز، “برون لومیر” وزیر اقتصاد فرانسه در مصاحبه ای اعلام کرد که طی هفته‌های اخیر مذاکراتی را با “استیون منوچین” وزیر اقتصاد آمریکا داشته و امیدوار است که بتواند معافیت‌هایی را از آمریکا درباره چندین موضوع مرتبط با شرکت های کوچک و متوسط و فرصت های شغلی فرانسه در ایران به خصوص درباره صادارت هواپیماهای ATR” داشته باشد. وی افزود: توافق صادارت هواپیماهای ساخت شرکت فرانسوی- ایتالیایی ATR پیش از آغاز تصمیم آمریکا برای تحریم ایران بسته شده بود و تحویل ۸ عدد از این هواپیماها در تابستان امسال انجام خواهد شد. وزیر اقتصاد فرانسه گفت: شرکت باید ۸ فروند را پیش از ۶ آگوست به تهران تحویل دهد و این قرارداد بخش مهمی از حجم سالیانه تولید شرکت ATR که در شهر تولوز فرانسه بوده به شمار می آید و امیدواریم که آمریکا برای صادرات این هواپیماها چراغ سبز نشان دهد. “کریستین شرر” مدیر شرکت ATR اعلام کرده بود که این شرکت از تحویل ۱۴ فروند هواپیمای ATR-72-600 به ایران از مجموع ۲۰ هواپیمایی که می بایست تحویل می داد به دلیل تحریم های آمریکا خودداری خواهد کرد. شرکت ATR امکان صادرات هواپیما به ایران را بدون اجازه آمریکا ندارد چون ۱۰ درصد از قطعات این هواپیما ساخت آمریکا است.

وزیر اقتصاد فرانسه گفت که در تلاش است تا از وزارت خزانه داری آمریکا برای تکمیل قرارداد صادرات هواپیماهای ATR به ایران معافیت بگیرد.

به گزارش افکارنیوز، “برون لومیر” وزیر اقتصاد فرانسه در مصاحبه ای اعلام کرد که طی هفته‌های اخیر مذاکراتی را با “استیون منوچین” وزیر اقتصاد آمریکا داشته و امیدوار است که بتواند معافیت‌هایی را از آمریکا درباره چندین موضوع مرتبط با شرکت های کوچک و متوسط و فرصت های شغلی فرانسه در ایران به خصوص درباره صادارت هواپیماهای ATR” داشته باشد.

وی افزود: توافق صادارت هواپیماهای ساخت شرکت فرانسوی- ایتالیایی ATR پیش از آغاز تصمیم آمریکا برای تحریم ایران بسته شده بود و تحویل ۸ عدد از این هواپیماها در تابستان امسال انجام خواهد شد.

وزیر اقتصاد فرانسه گفت: شرکت باید ۸ فروند را پیش از ۶ آگوست به تهران تحویل دهد و این قرارداد بخش مهمی از حجم سالیانه تولید شرکت ATR که در شهر تولوز فرانسه بوده به شمار می آید و امیدواریم که آمریکا برای صادرات این هواپیماها چراغ سبز نشان دهد.

“کریستین شرر” مدیر شرکت ATR اعلام کرده بود که این شرکت از تحویل ۱۴ فروند هواپیمای ATR-72-600 به ایران از مجموع ۲۰ هواپیمایی که می بایست تحویل می داد به دلیل تحریم های آمریکا خودداری خواهد کرد.

شرکت ATR امکان صادرات هواپیما به ایران را بدون اجازه آمریکا ندارد چون ۱۰ درصد از قطعات این هواپیما ساخت آمریکا است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.