کد خبر : 30665
تاریخ انتشار : جمعه 11 دسامبر 2020 - 13:20

تحریم های آمریکا علیه چند کشور به بهانه نقض حقوق بشر

تحریم های آمریکا علیه چند کشور به بهانه نقض حقوق بشر

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ای.ان.آی، این تحریمها همچنین اعضای نزدیک خانواده های این مقامات را هم شامل شدند. مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت،  هوآنگ یوآنشیونگ، یک مقام ارشد پلیس چین به بهانه دست داشتن “در نقض فاحش حقوق بشر” تحریم شده است. این تحریمها همچنین مقامهایی از ال سالوادور و جاماییکا را نیز هدف گرفتند. پامپئو در بیانیه خود یک قانونگذار ال سالوادوری به نام خوزه آنتونیو آلمنداریز ریواس،  را هم متهم به دست داشتن در نقض حقوق بشر از بابت قتل یک دکتر اسپانیایی در ۱۰ سپتامبر ۱۹۹۰ کرد. پامپئو در توئیتی مدعی شد: ما در کنار یکدیگر اطمینان حاصل می کنیم که عوامل فاسد و ناقضان حقوق بشر هیچ پناهگاهی در حوزه ما نداشته باشند. این افراد و اعضای خانواده آنها قرار است به صورت علنی و خصوصی برای این تحریمها تعیین شوند و ورودشان به آمریکا ممنوع خواهد شد. آمریکا این تحریم ها را با استناد به یک قانونش به نام قانون ماگنیتسکی که به واشنگتن اجازه تحریم افراد به بهانه ارتکاب جرائم حقوق بشری یا فساد های چشمگیر میدهد اعمال کرد. بر اساس گزارش میدل ایست آی آمریکا همچنین پنج عضو انصارالله یمن را نیز به همین بهانه نقض حقوق بشر تحریم کرده است. به نوشته مسکو تایمز آمریکا چند شرکت و فرد مرتبط با رمضان قدیروف رهبر جمهوری چچن روسیه را هم متهم به نقض فاحش حقوق بشر کرده و مشمول این تحریم ها قرار داده است. وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، شش شرکتی که به گفته این وزارتخانه تحت مالکیت یا کنترل قدیروف قرار دارند به همراه پنج فردی که به عنوان افراد نزدیک به او اعلام شده اند را در فهرست تحریم ها وارد کرده است. بنیاد احمد قدیروف، یک صندوق حوزه سرمایه گذاری و دو شرکت تابعه آن هم در فهرست این تحریمها[…]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ای.ان.آی، این تحریمها همچنین اعضای نزدیک خانواده های این مقامات را هم شامل شدند.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت،  هوآنگ یوآنشیونگ، یک مقام ارشد پلیس چین به بهانه دست داشتن “در نقض فاحش حقوق بشر” تحریم شده است. این تحریمها همچنین مقامهایی از ال سالوادور و جاماییکا را نیز هدف گرفتند.

پامپئو در بیانیه خود یک قانونگذار ال سالوادوری به نام خوزه آنتونیو آلمنداریز ریواس،  را هم متهم به دست داشتن در نقض حقوق بشر از بابت قتل یک دکتر اسپانیایی در ۱۰ سپتامبر ۱۹۹۰ کرد.

پامپئو در توئیتی مدعی شد: ما در کنار یکدیگر اطمینان حاصل می کنیم که عوامل فاسد و ناقضان حقوق بشر هیچ پناهگاهی در حوزه ما نداشته باشند.

این افراد و اعضای خانواده آنها قرار است به صورت علنی و خصوصی برای این تحریمها تعیین شوند و ورودشان به آمریکا ممنوع خواهد شد.

آمریکا این تحریم ها را با استناد به یک قانونش به نام قانون ماگنیتسکی که به واشنگتن اجازه تحریم افراد به بهانه ارتکاب جرائم حقوق بشری یا فساد های چشمگیر میدهد اعمال کرد.

بر اساس گزارش میدل ایست آی آمریکا همچنین پنج عضو انصارالله یمن را نیز به همین بهانه نقض حقوق بشر تحریم کرده است.

به نوشته مسکو تایمز آمریکا چند شرکت و فرد مرتبط با رمضان قدیروف رهبر جمهوری چچن روسیه را هم متهم به نقض فاحش حقوق بشر کرده و مشمول این تحریم ها قرار داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، شش شرکتی که به گفته این وزارتخانه تحت مالکیت یا کنترل قدیروف قرار دارند به همراه پنج فردی که به عنوان افراد نزدیک به او اعلام شده اند را در فهرست تحریم ها وارد کرده است. بنیاد احمد قدیروف، یک صندوق حوزه سرمایه گذاری و دو شرکت تابعه آن هم در فهرست این تحریمها قرار گرفته اند. احمد قدیروف که پدر رمضان قدیروف است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.