کد خبر : 16902
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸

به این خانه ها فقط مذهبی ها می توانند وارد شوند

به این خانه ها فقط مذهبی ها می توانند وارد شوند

با توسعه و گستره شدن جوامع شهری و بروز سلیقه ها و سبک های زندگی متفاوت، برخی در تلاش هستند که سبک زندگی خود را حفظ کنند. به گزارش خبرنگار جیب نیوز، از جمله سبک های زندگی رایج، سبک زندگی مذهبی است که این نوع سبک بیشتر در شهرک های مسکونی نهادها شروع شد که از جمله آن می توان به شهرک شهید محلاتی در شمال تهران یا همان مینی سیتی اشاره کرد که این شهرک ابتدا به دلیل وجود منازل تعاونی مسکن یکی از نهادها و سپس برج های مسکونی نمایندگان مجلس زمینه مذهبی داشت و امکان نداشت در خیابان های این شهرک فرد غیر محجبه مشاهده کرد ولی پس از آغاز خرید و فروش منازل این شهرک به مردم معمولی، سبک زندگی این شهرک نیز تقریبا مانند سایر نقاط شهر تهران شد. حفظ و توسعه سبک های زندگی اکنون بیشتر به واحدهای آپارتمانی رسیده به این شیوه که مالک یک واحد آپارتمان واحدش را به یک خانواده با زمینه زندگی مورد نظرش اجاره می دهد مثلا اجاره یک واحد واحد آپارتمان یا خانه به خانواده مذهبی و یا ساکنین یک آپارتمان افراد غیرمذهبی را به جمع خودشان راه نمی دهند. در این خانه ها، برگزاری پارتی و مهمانی مشکل دار، صدای موسیقی بلند، نگهداری حیوانات خانگی به خصوص سگ، نصب ماهواره و تردد با لباس نامناسب ممنوع است. دلایل مختلفی در این باره مطرح است برخی ملاحظات شرعی را عنوان می کنند و برخی دیگر معتقدند که ساکنین یک برج یا ساختمان مذهبی هستند و گاه مراسم مذهبی برگزار می کنند و این مراسم ها ممکن است باعث ساکنین غیرمذهبی شود پس تلاش می کنند هم سبک زندگی خود را به میان خودشان راه دهند و یا زندگی افراد مذهبی در مجتمع ها و آپارتمان هایی که سبک زندگی غیر مذهبی دارند و یا حیوانات خانگی از جمله[…]

با توسعه و گستره شدن جوامع شهری و بروز سلیقه ها و سبک های زندگی متفاوت، برخی در تلاش هستند که سبک زندگی خود را حفظ کنند.

به گزارش خبرنگار جیب نیوز، از جمله سبک های زندگی رایج، سبک زندگی مذهبی است که این نوع سبک بیشتر در شهرک های مسکونی نهادها شروع شد که از جمله آن می توان به شهرک شهید محلاتی در شمال تهران یا همان مینی سیتی اشاره کرد که این شهرک ابتدا به دلیل وجود منازل تعاونی مسکن یکی از نهادها و سپس برج های مسکونی نمایندگان مجلس زمینه مذهبی داشت و امکان نداشت در خیابان های این شهرک فرد غیر محجبه مشاهده کرد ولی پس از آغاز خرید و فروش منازل این شهرک به مردم معمولی، سبک زندگی این شهرک نیز تقریبا مانند سایر نقاط شهر تهران شد.

حفظ و توسعه سبک های زندگی اکنون بیشتر به واحدهای آپارتمانی رسیده به این شیوه که مالک یک واحد آپارتمان واحدش را به یک خانواده با زمینه زندگی مورد نظرش اجاره می دهد مثلا اجاره یک واحد واحد آپارتمان یا خانه به خانواده مذهبی و یا ساکنین یک آپارتمان افراد غیرمذهبی را به جمع خودشان راه نمی دهند.

در این خانه ها، برگزاری پارتی و مهمانی مشکل دار، صدای موسیقی بلند، نگهداری حیوانات خانگی به خصوص سگ، نصب ماهواره و تردد با لباس نامناسب ممنوع است.

دلایل مختلفی در این باره مطرح است برخی ملاحظات شرعی را عنوان می کنند و برخی دیگر معتقدند که ساکنین یک برج یا ساختمان مذهبی هستند و گاه مراسم مذهبی برگزار می کنند و این مراسم ها ممکن است باعث ساکنین غیرمذهبی شود پس تلاش می کنند هم سبک زندگی خود را به میان خودشان راه دهند و یا زندگی افراد مذهبی در مجتمع ها و آپارتمان هایی که سبک زندگی غیر مذهبی دارند و یا حیوانات خانگی از جمله سگ را نگهداری می کنند، سخت و مشکل است پس ترجیح می دهند با هم کیش خود همسایه شوند.


به توجه به مسائل فوق برخی افراد مذهبی با راه اندازی کانال هایی فقط اقدام به درج آگهی های رهن و اجاره و حتی فروش منزل برای مذهبی ها می کنند که اتفاقا جامعه مخاطب این کانال ها افراد مذهبی هستند و برخی آگهی ها را به صورت دهان به دهان به یکدیگر منتقل و معرفی می کنند.


برخی افراد دیگر نیز در سایت های آگهی با قید «خانواده مذهبی» منزلشان را فقط به افراد مذهبی اجاره می دهند.


بررسی قیمت های این آگهی ها نشان می دهد در مناطق شمال تهران قیمت ها همچون سایر آگهی های منطقه بسیار گران حتی بیشتر می باشد اما در مناطق غیر شمال شهر گاه ارزانتر از و مناسب تر نیز می باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.