کد خبر : 15423
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹

توزیع گوشت منجمد ۵۰ هزار تومانی

توزیع گوشت منجمد ۵۰ هزار تومانی

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت گوساله منجمد را ۵۰ هزار تومان تعیین کرد که شرکت ها و سازمان ها برای تامین آن می توانند به شرکت پشتیبانی امور دام مراجعه کنند. به گزارش مشرق، حمید ورناصری مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در نشست خبری اظهار کرد: اگر حوزه تامین نهاده‌های دام و طیور دچار اختلال شود اثر نهایی خود را بر روی تولید می‌گذارد و در نتیجه سفره مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: از ایام پایانی سال، نوروز و اکنون در نیمه ماه مبارک رمضان شرایط خوبی در بازار محصولات پروتئینی حاکم بوده است و قیمت‌ها با در نظر گرفتن مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان متعادل شده است. وی یادآور شد: در حال حاضر گوشت مرغ برای مصرف‌کننده بسیار مناسب است و در برخی استان‌ها قیمت مرغ بسیار افت کرده است به همین منظور شرکت پشتیبانی امور دام به بازار وارد شد و مرغ مرغداران را به صورت منجمد خریداری می‌شود. قیمت مرغ ۹,۵۰۰ تومان شد ورناصری گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است اما به طور متوسط این محصول در کشور ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان در کشور به فروش می‌رسد و قیمت این محصول در برخی نقاط به ۹,۵۰۰ تومان کاهش یافته است. نرخ امروز هر کیلوگرم مرغ در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران ۹,۶۰۰ تومان است. مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد: ما باید منافع مصرف‌کنندگاه و تولیدکننده را به طور همزمان در نظر بگیریم به همین دلیل است که اکنون مرغ مازاد مرغداران را به صورت منجمد خرید حمایتی می‌شود. قیمت هر شانه تخم مرغ تا ۱۱,۵۰۰ تومان کاهش یافت وی گفت: در حالیکه نرخ مصوب هر شانه تخم مرغ ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده امروز قیمت این محصول به[…]

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت گوساله منجمد را ۵۰ هزار تومان تعیین کرد که شرکت ها و سازمان ها برای تامین آن می توانند به شرکت پشتیبانی امور دام مراجعه کنند.
به گزارش مشرق، حمید ورناصری مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در نشست خبری اظهار کرد: اگر حوزه تامین نهاده‌های دام و طیور دچار اختلال شود اثر نهایی خود را بر روی تولید می‌گذارد و در نتیجه سفره مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: از ایام پایانی سال، نوروز و اکنون در نیمه ماه مبارک رمضان شرایط خوبی در بازار محصولات پروتئینی حاکم بوده است و قیمت‌ها با در نظر گرفتن مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان متعادل شده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر گوشت مرغ برای مصرف‌کننده بسیار مناسب است و در برخی استان‌ها قیمت مرغ بسیار افت کرده است به همین منظور شرکت پشتیبانی امور دام به بازار وارد شد و مرغ مرغداران را به صورت منجمد خریداری می‌شود.

قیمت مرغ ۹,۵۰۰ تومان شد

ورناصری گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است اما به طور متوسط این محصول در کشور ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان در کشور به فروش می‌رسد و قیمت این محصول در برخی نقاط به ۹,۵۰۰ تومان کاهش یافته است. نرخ امروز هر کیلوگرم مرغ در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران ۹,۶۰۰ تومان است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد: ما باید منافع مصرف‌کنندگاه و تولیدکننده را به طور همزمان در نظر بگیریم به همین دلیل است که اکنون مرغ مازاد مرغداران را به صورت منجمد خرید حمایتی می‌شود.

قیمت هر شانه تخم مرغ تا ۱۱,۵۰۰ تومان کاهش یافت

وی گفت: در حالیکه نرخ مصوب هر شانه تخم مرغ ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده امروز قیمت این محصول به ۱۱ و نیم تا ۱۲ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

ورناصری تصریح کرد: در حوزه نهادهای دام و طیور نیز شرایط مناسبی داریم و مشکلی بابت تامین و قیمت آن وجود ندارد و تمام تولیدکنندگان با مراجعه به جهاد کشاورزی استان‌ها نیاز خود را تامین می‌کنند.

وی گفت: در سال ۹۷، ۹ میلیون تن ذرت، ۲.۵ میلیون تن دانه سویا، ۱.۵ میلیون تن کنجاله سویا و ۲.۵ میلیون تن جو به کشور وارد شده است که علاوه بر دولت بخش خصوصی نیز خود اقدام به واردات می‌کند و در مجموع مشکلی برای تامین بازار مصرف نداریم.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام تاکید کرد: با توجه به خرید همزمان نهاده‌ها توسط دولت و بخش خصوصی میزان ورود این محصولات به کشور بیشتر از مصرف است و ما بخشی از آن را در قالب ذخایر استراتژیک نگهداری خواهیم کرد.

ورناصری با اشاره به کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار گفت: قیمت هر کیلوگرم دام زنده در مقایسه با ماه‌های گذشته ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان کاهش یافته و امروز هر کیلوگرم لاشه گوسفندی ۷۵ تا ۸۰ هزار تومان معامله می‌شود.

وی افزود: با توجه به تداوم روند تامین و ذخیره‌سازی نهاده‌های مورد نیاز وضعیت عرضه و تولید دام و در نهایت قیمت این محصول در ماه‌های آینده کاهش قیمت دوباره‌ای خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در پاسخ به دلایل عدم افزایش قیمت گوشت بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: در این مدت نه تنها قیمت بالا نرفت بلکه شاهد کاهش قیمت نیز بودیم؛ دلایل این امر شاخص‌هایی مانند قیمتگذاری‌های صورت گرفته ناشی از قاچاق بود که اکنون بازار کنترل شده است.

ورناصری تاکید کرد: هنوز گوشت‌هایی که با ارز نیمایی وارد شده به کشور نیامده است و گوشت‌های قرمزی که به تازگی ترخیص شده است ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند اما با توجه به حذف ارز مرجع از واردکنندگان مابه‌التفاوت دریافت شده است.

وی گفت: برای کل نیاز کشور به نهاده‌های دام و طیور معرفی‌نامه صادر شده است و اگر کسی این محصول را با قیمت‌های دیگری خریداری کرده بحث دیگری است به خواست خود این کار را انجام داده است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در پایان صحبت‌های خود گفت: هم اینک قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت گوساله توسط ستاد تنظیم بازار ۵۰ هزار تومان تعیین شده که این محصول به صورت منجمد توزیع می‌شود و ما مشکلی برای تامین نیاز افراد نداریم و سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند برای تامین نیاز خود به پشتیبانی امور دام مراجعه کنند.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.