کد خبر : 14989
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۵۲

دیدار صنعت بیمه با علی لاریجانی تعاملی فراسازمانی یا استفاده ابزاری برای نمایش بیمه ایران

دیدار صنعت بیمه با علی لاریجانی تعاملی فراسازمانی یا استفاده ابزاری برای نمایش بیمه ایران

به گزارش خبرنگار جیب نیوز ، در حالیکه رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مقدمات دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی را مهیا نمود و در پی آن هیات عامل بیمه مرکزی با همراهی محسن پور کیانی به عنوان رییس شورای عمومی سندیکا و محمد علیپور ، دبیر کل سندیکای بیمه‌گران با علی لاریجانی دیدار کردند،اما در اقدامی معنادار در نشریات داخلی شرکت بیمه ایران این دیدار با تیتر«دیدار رییس مجلس با مدیرعامل بیمه ایران و هیات عامل بیمه مرکزی » انتشار یافته است. این تیتر به نوعی این مفهوم را در ذهن متبادر می کند که هیات عامل بیمه مرکزی متشکل از رییس کل ، قائم مقام و معاونت نظارت در حاشیه دیدار بوده اند و مدیر عامل بیمه ایران در راس این هیات با رییس مجلس دیدار داشته است این در حالی است که محسن پورکیانی به عنوان رییس شورای عمومی سندیکای بیمه و به نمایندگی از شرکت‌های بیمه در این دیدار حضور داشته است و صد البته که اگر واقعا به عنوان مدیر عامل بیمه ایران حضور داشت بسیار مفید می بود اگر از چالش های بغرنج شرکت دولتی بیمه ایران با علی لاریجانی سخن به میان می آمد. به نظر می رسد، آنچه که در این دیدار مهم و قابل توجه بوده تعامل صنعت بیمه با قوه مقننه و راس هرم آن می باشد نه فرد یا شخص یا یک شرکت بخصوص . سالهاست که یکی از انتقاداتی که به صنعت بیمه وارد می شود عدم تعامل با قوای سه گانه و نهادهای نظارتی بالادستی است و در شرایط فعلی و با توجه به وقوع سیل اخیر و برجای ماندن خسارت‌های قابل توجه فراهم آوردن این مقدمات از سوی بیمه مرکزی قابل تقدیر است . اما اینکه ازین دیدار فرا سازمانی بخواهیم استفاده ابزاری و شخصی نماییم بدون شک نمی تواند گرهی از مشکلات صنعت[…]

به گزارش خبرنگار جیب نیوز ، در حالیکه رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مقدمات دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی را مهیا نمود و در پی آن هیات عامل بیمه مرکزی با همراهی محسن پور کیانی به عنوان رییس شورای عمومی سندیکا و محمد علیپور ، دبیر کل سندیکای بیمه‌گران با علی لاریجانی دیدار کردند،اما در اقدامی معنادار در نشریات داخلی شرکت بیمه ایران این دیدار با تیتر«دیدار رییس مجلس با مدیرعامل بیمه ایران و هیات عامل بیمه مرکزی » انتشار یافته است.
این تیتر به نوعی این مفهوم را در ذهن متبادر می کند که هیات عامل بیمه مرکزی متشکل از رییس کل ، قائم مقام و معاونت نظارت در حاشیه دیدار بوده اند و مدیر عامل بیمه ایران در راس این هیات با رییس مجلس دیدار داشته است این در حالی است که محسن پورکیانی به عنوان رییس شورای عمومی سندیکای بیمه و به نمایندگی از شرکت‌های بیمه در این دیدار حضور داشته است و صد البته که اگر واقعا به عنوان مدیر عامل بیمه ایران حضور داشت بسیار مفید می بود اگر از چالش های بغرنج شرکت دولتی بیمه ایران با علی لاریجانی سخن به میان می آمد.
به نظر می رسد، آنچه که در این دیدار مهم و قابل توجه بوده تعامل صنعت بیمه با قوه مقننه و راس هرم آن می باشد نه فرد یا شخص یا یک شرکت بخصوص .
سالهاست که یکی از انتقاداتی که به صنعت بیمه وارد می شود عدم تعامل با قوای سه گانه و نهادهای نظارتی بالادستی است و در شرایط فعلی و با توجه به وقوع سیل اخیر و برجای ماندن خسارت‌های قابل توجه فراهم آوردن این مقدمات از سوی بیمه مرکزی قابل تقدیر است .
اما اینکه ازین دیدار فرا سازمانی بخواهیم استفاده ابزاری و شخصی نماییم بدون شک نمی تواند گرهی از مشکلات صنعت بگشاید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.