کد خبر : 14813
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

حذف پولدارها از بیمه رایگان سلامت

حذف پولدارها از بیمه رایگان سلامت

طاهر موهبتی، روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه که در محل سازمان بیمه سلامت برگزار شد، با اشاره به پوشش بیمه‌ای مددجویان کمیته امداد، گفت: صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد آغاز شده است. به گزارش جیب نیوز ، وی با اشاره به طرح مراقبت پرستاری در منزل، افزود: این طرح در ۶ استان کشور آغاز شده است. موهبتی ادامه داد: این کار نیاز به فرهنگ سازی دارد و خانواده‌ها بپذیرند که مراقبت پرستاری در منزل هم می‌تواند برای بیماران مثمر ثمر باشد. وی افزود: اجرای طرح مراقبت پرستاری در منزل، زمان می‌برد و ما امیدواریم که روند اجرای این طرح به اقتصاد سلامت کشور کمک کند. موهبتی تاکید کرد: امیدواریم تا دو ماه آینده به طور جدی شاهد اجرای طرح مراقبت پرستاری در منزل باشیم. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با اشاره به آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های طرح مراقبت پرستاری در منزل، گفت: ما تلاش کرده ایم مزایایی برای اجرای این طرح در نظر بگیریم که به نفع بیمار باشد. وی ادامه داد: کاهش فرانشیز طرح مراقبت پرستاری در منزل، برای ۱۰ روز اول بستری بیمار در منزل، یکی از مزیت‌های این طرح است. موهبتی به برنامه‌های سال گذشته سازمان بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: ایجاد معاونت آی تی و راه اندازی مرکز ۱۶۶۶، از مهم‌ترین برنامه‌های بیمه سلامت در سال گذشته بود. وی ادامه داد: در حال حاضر روزانه ۸۰۰ تماس تلفنی بیماران و مردم از طریق ۱۶۶۶ پاسخ داده می‌شود. موهبتی به ایجاد نسخه الکترونیکی در ۶ استان کشور تا نیمه اول سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: رفع همپوشانی بیمه‌ای، برنامه‌ای است که در دستور کار ما قرار دارد. وی گفت: تا پایگاه بیمه‌ای شکل نگیرد، تضمینی برای رفع همپوشانی بیمه‌ای وجود ندارد. موهبتی ادامه داد: روزانه ۱۰ میلیارد تومان خدمات سلامت را با توجه به راهنماهای بالینی کنترل می‌کنیم. مدیرعامل[…]

طاهر موهبتی، روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه که در محل سازمان بیمه سلامت برگزار شد، با اشاره به پوشش بیمه‌ای مددجویان کمیته امداد، گفت: صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد آغاز شده است.

به گزارش جیب نیوز ، وی با اشاره به طرح مراقبت پرستاری در منزل، افزود: این طرح در ۶ استان کشور آغاز شده است.

موهبتی ادامه داد: این کار نیاز به فرهنگ سازی دارد و خانواده‌ها بپذیرند که مراقبت پرستاری در منزل هم می‌تواند برای بیماران مثمر ثمر باشد.

وی افزود: اجرای طرح مراقبت پرستاری در منزل، زمان می‌برد و ما امیدواریم که روند اجرای این طرح به اقتصاد سلامت کشور کمک کند.

موهبتی تاکید کرد: امیدواریم تا دو ماه آینده به طور جدی شاهد اجرای طرح مراقبت پرستاری در منزل باشیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با اشاره به آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های طرح مراقبت پرستاری در منزل، گفت: ما تلاش کرده ایم مزایایی برای اجرای این طرح در نظر بگیریم که به نفع بیمار باشد.

وی ادامه داد: کاهش فرانشیز طرح مراقبت پرستاری در منزل، برای ۱۰ روز اول بستری بیمار در منزل، یکی از مزیت‌های این طرح است.

موهبتی به برنامه‌های سال گذشته سازمان بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: ایجاد معاونت آی تی و راه اندازی مرکز ۱۶۶۶، از مهم‌ترین برنامه‌های بیمه سلامت در سال گذشته بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر روزانه ۸۰۰ تماس تلفنی بیماران و مردم از طریق ۱۶۶۶ پاسخ داده می‌شود.

موهبتی به ایجاد نسخه الکترونیکی در ۶ استان کشور تا نیمه اول سال ۹۸ اشاره کرد و افزود: رفع همپوشانی بیمه‌ای، برنامه‌ای است که در دستور کار ما قرار دارد.

وی گفت: تا پایگاه بیمه‌ای شکل نگیرد، تضمینی برای رفع همپوشانی بیمه‌ای وجود ندارد.

موهبتی ادامه داد: روزانه ۱۰ میلیارد تومان خدمات سلامت را با توجه به راهنماهای بالینی کنترل می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، از هدف مند کردن بیمه رایگان در کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر خیلی از پولدارها که بیمه رایگان داشتند، حذف شده اند.

وی گفت: برای اولین بار در سال گذشته توانستیم خرید خدمت را در چارچوب بودجه مصوب سازمان بیمه سلامت انجام دهیم که امیدواریم تداوم یابد.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.