کد خبر : 14330
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

صادرات نفت آمریکا در ۲۰۱۸ دو برابر شد

صادرات نفت آمریکا در ۲۰۱۸ دو برابر شد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا صادرات نفت خود را در ۲۰۱۸ نسبت به ۱.۲ میلیون بشکه در روز ۲۰۱۷ دو برابر کرده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا صادرات نفت خود را در ۲۰۱۸ نسبت به ۱.۲ میلیون بشکه در روز ۲۰۱۷ دو برابر کرده است. به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل ازاویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا صادرات نفت خود را در ۲۰۱۸ نسبت به ۱٫۲ میلیون بشکه در روز ۲۰۱۷ دو برابر کرده است. ۲ میلیون بشکه در روز صادرات نفت آمریکا در ۲۰۱۸ همزمان بود با افزایش تولید نفت با میانگین ۱۰٫۹ میلیون بشکه در روز در این کشور. در سال گذشته تغییرات در بندر نفتی دریایی لوئیزیانا هم در این افزایش موثر بوده است. تغییرات این بندر و مقدار صرف صادرات تنها تغییرات صنعت نفت خام آمریکا نبودند. مقصد این نفت هم به‌خاطر ادامه جنگ تجاری بین چین و آمریکا در ۲۰۱۸ تغییر کرد. درکل، کانادا همچنان بزرگترین خریدار نفت آمریکا در ۲۰۱۸ بود که ۱۹درصد کل صادرات نفت این کشور را تشکیل می‌داد. طی نیمه اول ۲۰۱۸ بزرگترین خریدار نفت آمریکا با ۳۷۶۰۰۰ بشکه در روز، چین بود؛ ولی به خاطر درگیری تجاری، صادرات نفت آمریکا به چین تا میانگین ۸۳ هزار بشکه در روز در نیمه دوم کاهش یافت. حتی در ماه‌های اوت، سپتامبر و اکتبر صادرات نفت به چین صفر شد. در کل سال ۲۰۱۸، پس از کانادا، دومین خریدار بزرگ نفت آمریکا کره جنوبی بود و پس از آن چین قرار داشت. در ماه مارس، آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد صادرات خالص نفت آمریکا تا ۲۰۲۴ به ۴ میلیون بشکه در روز می رسد. امنیتی که این افزایش تولید در بازار عرضه نفت وجود آورده می‌تواند جلوی بالا رفتن قیمت نفت را به‌خاطر کاهش تولید اوپک و متحدانش به رهبری روسیه بگیرد. این گروه در ژوئن[…]

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا صادرات نفت خود را در ۲۰۱۸ نسبت به ۱.۲ میلیون بشکه در روز ۲۰۱۷ دو برابر کرده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا صادرات نفت خود را در ۲۰۱۸ نسبت به ۱.۲ میلیون بشکه در روز ۲۰۱۷ دو برابر کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل ازاویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا صادرات نفت خود را در ۲۰۱۸ نسبت به ۱٫۲ میلیون بشکه در روز ۲۰۱۷ دو برابر کرده است.

۲ میلیون بشکه در روز صادرات نفت آمریکا در ۲۰۱۸ همزمان بود با افزایش تولید نفت با میانگین ۱۰٫۹ میلیون بشکه در روز در این کشور. در سال گذشته تغییرات در بندر نفتی دریایی لوئیزیانا هم در این افزایش موثر بوده است.

تغییرات این بندر و مقدار صرف صادرات تنها تغییرات صنعت نفت خام آمریکا نبودند. مقصد این نفت هم به‌خاطر ادامه جنگ تجاری بین چین و آمریکا در ۲۰۱۸ تغییر کرد.

درکل، کانادا همچنان بزرگترین خریدار نفت آمریکا در ۲۰۱۸ بود که ۱۹درصد کل صادرات نفت این کشور را تشکیل می‌داد. طی نیمه اول ۲۰۱۸ بزرگترین خریدار نفت آمریکا با ۳۷۶۰۰۰ بشکه در روز، چین بود؛ ولی به خاطر درگیری تجاری، صادرات نفت آمریکا به چین تا میانگین ۸۳ هزار بشکه در روز در نیمه دوم کاهش یافت. حتی در ماه‌های اوت، سپتامبر و اکتبر صادرات نفت به چین صفر شد.

در کل سال ۲۰۱۸، پس از کانادا، دومین خریدار بزرگ نفت آمریکا کره جنوبی بود و پس از آن چین قرار داشت.

در ماه مارس، آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد صادرات خالص نفت آمریکا تا ۲۰۲۴ به ۴ میلیون بشکه در روز می رسد. امنیتی که این افزایش تولید در بازار عرضه نفت وجود آورده می‌تواند جلوی بالا رفتن قیمت نفت را به‌خاطر کاهش تولید اوپک و متحدانش به رهبری روسیه بگیرد. این گروه در ژوئن دور هم جمع می‌شوند تا در مورد تمدید این قرارداد تصمیم‌گیری کنند.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.