کد خبر : 13871
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۸:۵۲

مسیر آتی طلا صعودی خواهد بود

مسیر آتی طلا صعودی خواهد بود

بر اساس اعلام بخش تحقیقات بازار بلومبرگ ، روند و شکل بازار طلا از حالتی کاهشی در حال تبدیل به بازاری افزایشی است و به احتمال زیاد طلا به سمت ۱۴۰۰ دلار در هر اونس حرکت خواهد کرد . به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از بلومبرگ؛ مایک مکگلون ،استراتژیست ارشد در این موسسه اعتقاد دارد طلا برای مدت زیادی در اطراف ۱۳۰۰ دلار باقی نخواهد ماند ، در حالیکه بازار ها در انتظار دیده شدن پیک شاخص(قله ) دلار و نوسان های بیشتر در بازار های سهام هستند که این مورد باعث فشار رو به بالا بر قیمت طلا خواهد شد . مکگلون:” در حالیکه طلا در کوارتر ابتدایی سال در اطراف ۱۳۰۰ دلار گیر کرده بود ، برنامه فلز زرد حرکت به سمت سطح مقاومت ۱۴۰۰ دلار در هر اونس است و نه دوره ای از تثبیت و عقب نشینی به سمت ۱۲۰۰ دلار در هر اونس ..۶ سال از زمانیکه طلا بالای ۱۴۰۰ دلار در هر اونس بود می گذرد. تنها چند ماه پیش فلز زرد پایین ۱۲۰۰ دلار در هر اونس قرار داشت و با اینکه فشار های نزولی به سرعت در حال کاهش بود ، اما شاخص دلار قوی باعث محدودیت رشد بود .” برنامه ریزی طلا برای انجام عملیاتی شبیه به روند سال ۲۰۰۲ میلادی است ، زمانیکه شاخص دلار به سقف رسید و بازار طلا به سمت بازار افزایشی گردش کرد . مکگلون :” مشاهده یک قله در گستره تجاری دلار باید بتواند روند ترمیم قیمت طلا را بهتر از سال ۲۰۱۷ تایید و مهر و موم کند. آن زمان نوسان بازار های سهام هنوز درحرکت به سمت  کمترین حد ۱۰ ساله بود،  در حالیکه نرخ بهره و سود اوراق در حال افزایش بودند..در حال حاضر روندی دقیقا معکوس را شاهد هستیم ،جاییکه دلار قوی ستون نهایی برای طلا( باید از آن گذر کند[…]

بر اساس اعلام بخش تحقیقات بازار بلومبرگ ، روند و شکل بازار طلا از حالتی کاهشی در حال تبدیل به بازاری افزایشی است و به احتمال زیاد طلا به سمت ۱۴۰۰ دلار در هر اونس حرکت خواهد کرد .

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از بلومبرگ؛ مایک مکگلون ،استراتژیست ارشد در این موسسه اعتقاد دارد طلا برای مدت زیادی در اطراف ۱۳۰۰ دلار باقی نخواهد ماند ، در حالیکه بازار ها در انتظار دیده شدن پیک شاخص(قله ) دلار و نوسان های بیشتر در بازار های سهام هستند که این مورد باعث فشار رو به بالا بر قیمت طلا خواهد شد .

مکگلون:” در حالیکه طلا در کوارتر ابتدایی سال در اطراف ۱۳۰۰ دلار گیر کرده بود ، برنامه فلز زرد حرکت به سمت سطح مقاومت ۱۴۰۰ دلار در هر اونس است و نه دوره ای از تثبیت و عقب نشینی به سمت ۱۲۰۰ دلار در هر اونس ..۶ سال از زمانیکه طلا بالای ۱۴۰۰ دلار در هر اونس بود می گذرد. تنها چند ماه پیش فلز زرد پایین ۱۲۰۰ دلار در هر اونس قرار داشت و با اینکه فشار های نزولی به سرعت در حال کاهش بود ، اما شاخص دلار قوی باعث محدودیت رشد بود .”

برنامه ریزی طلا برای انجام عملیاتی شبیه به روند سال ۲۰۰۲ میلادی است ، زمانیکه شاخص دلار به سقف رسید و بازار طلا به سمت بازار افزایشی گردش کرد .

مکگلون :” مشاهده یک قله در گستره تجاری دلار باید بتواند روند ترمیم قیمت طلا را بهتر از سال ۲۰۱۷ تایید و مهر و موم کند. آن زمان نوسان بازار های سهام هنوز درحرکت به سمت  کمترین حد ۱۰ ساله بود،  در حالیکه نرخ بهره و سود اوراق در حال افزایش بودند..در حال حاضر روندی دقیقا معکوس را شاهد هستیم ،جاییکه دلار قوی ستون نهایی برای طلا( باید از آن گذر کند ) است .”

یک لحن دوویش تر از جانب فدرال رزرو هم برای رسیدن طلا به سطوح مقاومتی کمک می کند.

بعد از شکست حمله روند کاهشی بازار در سال ۲۰۱۸ ،گردش  انتظار مبادله گران به سمت انتخاب سیاست کاهشی از جانب فدرال رزرو گردش کرد .در اکتبر موقعیت گیری مدیران پولی در بازار مبادلات آتی طلا بیشترین موقعیت گیری در بازار کاهشی را ثبت کردند ،زیرا بر اساس اطلاعات موجود و بی سابقه از  سال ۲۰۰۶ ، قرار دادهای باز ( بلند مدت ) تنها یک درصد از حجم قرار دادها را شامل می شده است.در شرایطی که ما شاهد نوسان بسیار کم تاریخی هستیم ، اولین کاندید برای شکل دادن کف قیمت ها به وجود می آید.”

تغییر مسیر از روند افزایش نرخ بهره به سمت کاهش نرخ بهره می تواند باعث افزایش قدرت طلا شده و از قدرت دلار بکاهد .

” اگر مبادله گران در بازار آتی طلا درست فکر کرده باشند و اتفاق بعدی کاهش نرخ بهره باشد ، مشاهده حد نهایی و قله دلار محتمل است ،که این مورد عاملی حمایت کننده از طلا و دیگر فلزات گرانبها است .همبستگی قیمیت بین دلار و طلا در منفی ترنی حالت خود است “….” مکگلون ادامه داد :” ما انتظار داریم که نمایش قدرت مند سال گذشته دلار ، اخرین تلاش ها و قدرت آن برای حضور در بازار افزایشی بوده است و اعتقاد داریم تا در ادامه ،دلار نزدیک به کف رقم شاخص  سال ۲۰۱۹ باقی بماند که این مورد برای طلا عاملی حمایت کننده است .”

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.