کد خبر : 13144
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸

پاس کاری یک اختلاس بین بیمه ایران و بانک ملت

پاس کاری یک اختلاس بین بیمه ایران و بانک ملت
برخی واکنش های غیر رسمی از سوی شرکت کارگزاری بورس بیمه ایران می گویند که کارمند بیمه ایران بدون اینکه مدیران مربوطه اطلاعی داشته باشند، ضمن تبانی با کارمند بانک ملت شعبه بورس کالا موفق به برداشت یک میلیارد تومان شده است .؛

چندی پیش بود که خبر کشف اختلاس یک میلیاردی در شرکت کارگزاری بورس بیمه ایران در رسانه ها منتشر شد.

به گزارش جیب نیوز، در خبرها آمده بود ، کارمند شرکت کارگزاری بیمه ایران به دلیل بی توجهی مدیران شرکت به صورت غیر مجاز یک میلیارد تومان از شرکت برداشت کرده و طبق اخبار موجود گویا از کشور گریخته است .

 

اگرچه شرکت سهامی بیمه ایران در خصوص کشف این اختلاس در شرکت زیرمجموعه اش تا کنون واکنشی نشان نداده اما بر اساس اذعان منابع خبری ابهاماتی در مورد چگونگی وقوع این تخلف مالی وجود دارد.

 

برخی واکنش های غیر رسمی از سوی شرکت کارگزاری بورس بیمه ایران می گویند که کارمند بیمه ایران بدون اینکه مدیران مربوطه اطلاعی داشته باشند، ضمن تبانی با کارمند بانک ملت شعبه بورس کالا موفق به برداشت یک میلیارد تومان شده است .

 

مدیران کارگزاری بورس ایران ظاهرا مدعی شده اند که پرونده تخلف مالی در قالب شکایت از بانک ملت به دلیل اهمال کاری و تخلف کارمند شعبه در دست بررسی است.

 

اما این ادعاها در حالی است که برخی منابع خبری اذعان می دارند که بانک ملت این ادعا را بدین شکل قبول ندارد و معتقد است که بیشترین اشکال متوجه شرکت کارگزاری بورس بیمه ایران است چرا که کارمند این شرکت زیرمجموعه بیمه ایران توانسته در سایه فقدان نظارت و کنترل مدیرانش با سواستفاده و برخی سندسازی ها اقدام بدین تخلف کند.

 

محرز بودن این تخلف میلیاردی در حالی است که این دو بنگاه اقتصادی یعنی بیمه ایران و بانک ملت ترجیح داده اند تا کنون اظهار نظر شفافی در مورد این اختلاس صورت ندهند و به جای اطلاع رسانی مقصر اصلی وقوع این تخلف مالی را به صورت غیر مستقیم به دیگری نسبت دهند.

 

اما مستندات و شواهد نشان می دهد ، بدون تردید انجام این تخلف مالی توسط کارمند کارگزاری بورس بیمه ایران که سابقه نزدیک به ده سال کار در این شرکت را دارد در سایه غفلت مدیران شرکت زیر مجموعه بیمه ایران صورت گرفته و اینکه آیا کارمند شعبه بورس کالا بانک ملت نیز در این تخلف سهیم بوده در هاله ای از ابهام قرار دارد و باید دید بانک ملت و بیمه ایران حاضر می شوند اطلاع رسانی شفافی در خصوص این تخلف مالی ارایه دهند یا همچنان می خواهند در سایه سکوت مسوولان نظارتی، به مخفی نگاهداشتن علل این تخلف تداوم بخشند

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.