کد خبر : 10840
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴

کاهش ۷۰ درصدی بودجه قرآنی کشور در سال ۹۸

کاهش ۷۰ درصدی بودجه قرآنی کشور در سال ۹۸

لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل‌کشور صبح امروز توسط ریاست جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و طی آن بودجه صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با کاهش ۷۰ درصدی مبلغ ۲۷ میلیارد تومان پیشنهاد شد. در این لایحه بودجه تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی با عنوان بودجه «صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی» امسال با کاهش چشمگیر در لایحه مواجه شده و بر این اساس این بودجه برای سال ۱۳۹۸ مبلغ ۲۷ میلیارد تومان پیشنهاد داده شده است. این بودجه سال گذشته مبلغ ۵۰ میلیارد تومان پیشنهاد داده شده بود که نمایندگان مجلس آن را به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش دادند که البته تا امروز که بیش از ۹ ماه از سال می‌گذرد حدود ۲۰ میلیارد تومان توسط دولت پرداخت شده است. بودجه فوق سال ۱۳۹۰ به عنوان بودجه نیم‌درصدی به تصویب رسید که طی آن قرار شد با اختصاص نیم درصد از بودجه کشور به فعالیت‌های قرآنی و گسترش فرهنگ ناب الهی آسیب‌های اجتماعی را کاهش و بدین ترتیب هزینه‌های تحمیلی به جامعه کاهش یابد. اما این بودجه در سال‌های مختلف با فراز و نشیب‌های مختلفی روبرو بود و سال به سال کمتر تصویب شد تا اینکه در سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۲۷ میلیارد تومان تقدیم مجلس شد. این در حالی است که بودجه فوق در سال‌های اخیر با کاهش از مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰ و از ۱۰۰ به ۵۰ میلیارد تومان را هم تجربه کرده بود که امسال توسط دولت ۲۷ میلیارد تومان پیشنهاد داده شد.

لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل‌کشور صبح امروز توسط ریاست جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و طی آن بودجه صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی با کاهش ۷۰ درصدی مبلغ ۲۷ میلیارد تومان پیشنهاد شد.

در این لایحه بودجه تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی با عنوان بودجه «صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی» امسال با کاهش چشمگیر در لایحه مواجه شده و بر این اساس این بودجه برای سال ۱۳۹۸ مبلغ ۲۷ میلیارد تومان پیشنهاد داده شده است.

این بودجه سال گذشته مبلغ ۵۰ میلیارد تومان پیشنهاد داده شده بود که نمایندگان مجلس آن را به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش دادند که البته تا امروز که بیش از ۹ ماه از سال می‌گذرد حدود ۲۰ میلیارد تومان توسط دولت پرداخت شده است.

بودجه فوق سال ۱۳۹۰ به عنوان بودجه نیم‌درصدی به تصویب رسید که طی آن قرار شد با اختصاص نیم درصد از بودجه کشور به فعالیت‌های قرآنی و گسترش فرهنگ ناب الهی آسیب‌های اجتماعی را کاهش و بدین ترتیب هزینه‌های تحمیلی به جامعه کاهش یابد.

اما این بودجه در سال‌های مختلف با فراز و نشیب‌های مختلفی روبرو بود و سال به سال کمتر تصویب شد تا اینکه در سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۲۷ میلیارد تومان تقدیم مجلس شد.

این در حالی است که بودجه فوق در سال‌های اخیر با کاهش از مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰ و از ۱۰۰ به ۵۰ میلیارد تومان را هم تجربه کرده بود که امسال توسط دولت ۲۷ میلیارد تومان پیشنهاد داده شد.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.