کد خبر : 10162
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۸:۵۵

“رمز بانکی یک بار مصرف” راهی برای کاهش کلاهبرداری اینترنتی/پایان رمز ایستا از خرداد ۹۸

“رمز بانکی یک بار مصرف” راهی برای کاهش کلاهبرداری اینترنتی/پایان رمز ایستا از خرداد ۹۸

به گزارش دانشجو، سرهنگ علی نیک‌نفس معاون پلیس فتا در برنامه تیتر امشب با اشاره به متفاوت بودن فضای واقعی و مجازی گفت: فضای مجازی و سایبر فضای پیچیده‌ای است و جرایم در این حوزه چندین برابر شده است. نیک نفس افزود: کلاهبرداری‌های اینترنتی و تخلفات زیاد شده است و کاربران فضای مجازی باید مراقب باشند. وی با اشاره به افزایش فریب کاری‌ها و تکنیک‌های فریب افزود: در این فضا باید مراقبت‌های بیشتری نسبت به فضای واقعی انجام شود. نیک نفس گفت: مجرمین به فضای مجازی و سایبر سوق پیدا کرده اند. معاون پلیس فتا گفت: حجم پرونده‌ها در فضای مجازی سه برابر شده است. نیک نفس با بیان اینکه افراد از طریق فیشینگ به حساب کاربر دسترسی پیدا می‌کنند، گفت: با ورود کاربر به صفحه قلابی و وارد کردن اطلاعات بانکی خود در این صفحه، این اطلاعات از طرف مجرمین به سرقت می‌رود. وی گفت: کلاهبرداران با بهره گیری از اطلاعات بانکی و رمز کاربر، دست به سرقت می‌زنند و حساب بانکی کاربر را تخلیه می‌کنند. وی افزود: به سرقت رفتن اطلاعات بانکی، مشکلاتی را برای کاربر ایجاد می‌کند. معاون پلیس فتا با بیان اینکه رمز‌های یک بار مصرف می‌تواند جلوی سرقت مجرمین را بگیرد، گفت: بانک‌ها باید قابلیت رمز دوم یک بار مصرف را در اختیار کاربران قرار دهند. لسانی کارشناس فضای مجازی هم گفت: در زیست مجازی باید مهارت‌ها افزون‌تر شود. وی با اشاره به فضای گرانی و تغییر قیمت‌ها گفت: در این شرایط بازار کالا‌های دست دوم در فضای اینترنتی داغ شده و به نسبت، جرم در این حوزه هم افزایش پیدا کرده است. لسانی گفت: در برخی موارد با ارائه کالای ارزان قیمت، چندین هزار تلفن به شماره‌ای زده می‌شود و غافل از اینکه این تلفن، هوشمند است و در هر ثانیه از کاربر هزینه کم می‌کند. ناصر حکیمی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی هم[…]

به گزارش دانشجو، سرهنگ علی نیک‌نفس معاون پلیس فتا در برنامه تیتر امشب با اشاره به متفاوت بودن فضای واقعی و مجازی گفت: فضای مجازی و سایبر فضای پیچیده‌ای است و جرایم در این حوزه چندین برابر شده است.

نیک نفس افزود: کلاهبرداری‌های اینترنتی و تخلفات زیاد شده است و کاربران فضای مجازی باید مراقب باشند.

وی با اشاره به افزایش فریب کاری‌ها و تکنیک‌های فریب افزود: در این فضا باید مراقبت‌های بیشتری نسبت به فضای واقعی انجام شود.

نیک نفس گفت: مجرمین به فضای مجازی و سایبر سوق پیدا کرده اند.

معاون پلیس فتا گفت: حجم پرونده‌ها در فضای مجازی سه برابر شده است.

نیک نفس با بیان اینکه افراد از طریق فیشینگ به حساب کاربر دسترسی پیدا می‌کنند، گفت: با ورود کاربر به صفحه قلابی و وارد کردن اطلاعات بانکی خود در این صفحه، این اطلاعات از طرف مجرمین به سرقت می‌رود.

وی گفت: کلاهبرداران با بهره گیری از اطلاعات بانکی و رمز کاربر، دست به سرقت می‌زنند و حساب بانکی کاربر را تخلیه می‌کنند.

وی افزود: به سرقت رفتن اطلاعات بانکی، مشکلاتی را برای کاربر ایجاد می‌کند.

معاون پلیس فتا با بیان اینکه رمز‌های یک بار مصرف می‌تواند جلوی سرقت مجرمین را بگیرد، گفت: بانک‌ها باید قابلیت رمز دوم یک بار مصرف را در اختیار کاربران قرار دهند.

لسانی کارشناس فضای مجازی هم گفت: در زیست مجازی باید مهارت‌ها افزون‌تر شود.

وی با اشاره به فضای گرانی و تغییر قیمت‌ها گفت: در این شرایط بازار کالا‌های دست دوم در فضای اینترنتی داغ شده و به نسبت، جرم در این حوزه هم افزایش پیدا کرده است.

لسانی گفت: در برخی موارد با ارائه کالای ارزان قیمت، چندین هزار تلفن به شماره‌ای زده می‌شود و غافل از اینکه این تلفن، هوشمند است و در هر ثانیه از کاربر هزینه کم می‌کند.

ناصر حکیمی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی هم گفت: بانک‌ها برای جلوگیری از جرم باید رمز‌های دوم یک بار مصرف ارائه کنند.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: قرار است از خرداد رمز‌های ایستا کنار گذاشته شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.