همتی: بانک مرکزی برنامه‌های ارزی مستقل از اینستکس دارد/ اینستکس کانالی مبتنی بر برجام باشد

همتی: بانک مرکزی برنامه‌های ارزی مستقل از اینستکس دارد/ اینستکس کانالی مبتنی بر برجام باشد

همتی ضمن تأکید به ضرورت اصلاحاتی در اینستکس گفت: اینستکس صرفا سهمی محدود در راهبرد بانک مرکزی در بازار ارز دارد و برنامه های متعدد دیگر نیز در حوزه روابط ارزی کشور اجرایی شده یا در حال اجراست.

اعلام زمان پرداخت سود ۵ نماد بورسی

اعلام زمان پرداخت سود ۵ نماد بورسی

شرکت‌های صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران، ریل پرداز سیر، کشاورزی و دامپروری مگسال، داروسازی تهران دارو و پتروشیمی نوری از زمان پرداخت سود خود خبر دادند و در اطلاعیه‌ای در سامانه کدال جدول زمان‌بندی سود سهامداران حقیقی و حقوقی را منتشر کردند. به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت‌های صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران، ریل پرداز سیر، کشاورزی و دامپروری مگسال، داروسازی تهران دارو و پتروشیمی نوری از زمان پرداخت سود خود خبر دادند و در اطلاعیه‌ای در سامانه کدال جدول زمان‌بندی سود سهامداران حقیقی و حقوقی را منتشر کردند. «کیمیا» زمان پرداخت سود سهامداران حقیقی و حقوقی این شرکت را هشت ماه پس از برگزاری مجمع عمومی خود اعلام کرد. مجمع عمومی این نماد در تاریخ ۱۹ تیر ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد و ریز برنامه پرداختی سود پس از برگزاری این مجمع به اطلاع سهامداران خواهد رسید. نماد «حریل» نیز در اطلاعیه‌ای در سامانه کدال جدول زمان‌بندی سود سهامداران خود را اعلام کرد که بر اساس این اطلاعیه سود سهامداران حقیقی در تاریخ یک دی ماه سال ۹۸ و سهامداران حقوقی یک بهمن ماه سال ۹۸ تا مهلت قانونی پرداخت خواهد شد. «زمگسا» نیز نماد دیگری است که زمان پرداخت سود هر سهم به پیشنهاد هیات‌مدیره را به شرح زیر در سامانه کدال منتشر کرد. بر اساس اطلاعیه منتشر شده از «دتهران»، سود سهام سال مالی ۹۷، معادل ۱۰ درصد از سود خالص مالی سال ۹۷ است و سهامداران حقیقی و حقوقی می‌توانند برای دریافت سود خود به شعب بانک‌های سراسر کشور مراجعه کنند. نماد «نوری» نیز در خصوص زمان‌بندی پرداخت سود خود اصلاحیه‌ای را منتشر کرده که بر اساس آن پیشنهاد این شرکت برای توزیع سود عملکرد سال مالی ۹۷، معادل ۹۰ درصد سود عملکرد است.

ورود نرخ دلار به کانال ۱۲۰۰۰ تومانی

ورود نرخ دلار به کانال ۱۲۰۰۰ تومانی

صرافی‌های بانکی بر اساس تصمیم بازارساز، قیمت دلار را در جریان معاملات امروز یکشنبه ۹ تیرماه ۹۸ تا ورود به کانال ۱۲ هزار تومانی کاهش داده و هم اکنون به نرخ ۱۲۹۵۰تومان عرضه می‌کنند.

قیمت مصوب مرغ ثابت ماند

قیمت مصوب مرغ ثابت ماند

ستاد تنظیم بازار بر تداوم تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات نهاده‌های مورد نیاز برای تولید مرغ تاکید کرد.

اروپا به آفریقا متصل می‌شود

اروپا به آفریقا متصل می‌شود

به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد به منظور توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی میان اروپا و آفریقا کابل‌های ارتباطی زیر دریایی جدیدی بکشد.

شرایط دریافت وام بالای ۱۶۰ میلیونی مسکن

شرایط دریافت وام بالای ۱۶۰ میلیونی مسکن

وزیر راه و شهرسازی: اگر زوجی تا پنج میلیون تومان توانایی بازپرداخت وام مسکن در ماه را داشته باشد، بتواند در قالب توافق سه جانبه بین بانک، سازنده و خریدار بیشتر از ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن از بانک دریافت کند.

روسیه تمدید ۹ ماهه توافقات در چارچوب «اوپک+» را عاقلانه می‌داند

روسیه تمدید ۹ ماهه توافقات در چارچوب «اوپک+» را عاقلانه می‌داند

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد به عقیده مقامات مسکو، توافقات در چارچوب اوپک+ باید برای دوره‌ای ۹ ماه تمدید شود تا فصل زمستان را نیز پوشش دهد و یادآور شد که “همبستگی نسبی” در میان کشورهای عضو اوپک در این باره وجود دارد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، “الکساندر نوواک” وزیرانرژی روسیه در پایان نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن در جمع خبرنگاران اعلام کرد که این کشور تمایل دارد تا توافقات در چارچوب اوپک+ نه برای ۶ ماه، بلکه برای ۹ ماه آینده تمدید شود. وی در این باره توضیح داد: «ما قرار است درباره این مسئله (تمدید توافقات) در اوایل ماه جولای مذاکره کنیم. البته به نظر می رسد عاقلانه باشد که دوره تمدید توافقات دوره سرمای زمستان را نیز در بر بگیرد، چرا که دوره زمستان تقاضای نفت افزایش می یابد و این توافقات در آن زمان ادامه داشته باشد.» نوواک درباره مواضع سایر کشورها، یادآور شد: «”همبستگی نسبی” در بین کشورهای عضو اوپک در تصمیم‌گیری درباره تمدید توافقات وجود دارد و من امیدوار هستم که رویکرد مشترکی در این زمینه وجود داشته باشد و مذاکرات آینده درباره توافقات به طور معمول انجام شود.» وزیر انرژی افزود، علاوه بر روسیه و عربستان دیگر کشورها نیز خواستار تمدید این توافقات هستند. وی در پاسخ به موضع ایران در این باره گفت، نمی تواند از زبان مقامات تهران در این باره سخن بگوید، ولی بطور کلی چنین تمایلی در بین سایر کشورها نیز دیده می‌شود. پیش از این، “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی خود در پایان نشست سران “اوساکا” اعلام کرد که در دیدارش با ولیعهد عربستان امکان ادامه توافقات در چارچوب اوپک+ در زمینه کاهش استخراج نفت را مورد بررسی قرار داده و روسیه و عربستان سعودی با ادامه اجرای توافقات در زمینه کاهش استخراج نفت موافقت کرده‌اند. به[…]