فروش فوری سایپا با کد ملی و کد پستی از فردا

فروش فوری سایپا با کد ملی و کد پستی از فردا

گروه خودروسازی سایپا برای کنترل قیمت ها در بازار فروش فوری محصولات خود را آغاز می کند. به گزارش مهر؛ عبدالله بابایی،نماینده ویژه مدیرعامل سایپا در فروش و خدمات پس از فروش گفت: برای کنترل قیمت ها در بازار و حمایت از مشتریان واقعی بازار شب عید، فروش فوری محصولات گروه خودروسازی سایپا از روز سه شنبه این هفته آغاز خواهد شد. به گفته بابایی هر مشتری با کد ملی و کد پستی می تواند یک خودرو خریداری کند. وی ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت ۲۰ درصد از ظرفیت تولید خود را با قیمت اعلامی سازمان حمایت در این طرح فروش فوری خواهد کرد.

زمان جدید پرداخت “بسته حمایتی” به جاماندگان

زمان جدید پرداخت “بسته حمایتی” به جاماندگان

مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از زمان جدید واریز نقدی “بسته حمایتی” به خانواده‌های که این بسته‌ها را دریافت نکرده‌اند خبر داد و گفت: یک میلیون نفر در این مرحله بسته خود را دریافت می‌کنند. به گزارش مشرق، احد رستمی با اشاره به بررسی اعتراضات افراد جامانده از دریافت بسته حمایتی اظهار کرد: پیامک‌های ارسال شده دو سامانه #۸*۱۴۲* و #۸*۱۴۲۰* بررسی و افرادی که مشمول بسته حمایتی باشند، مشخص شده‌اند. وی تصریح کرد: از ۲ میلیون نفر از خانوارهایی که نسبت به عدم دریافت بسته حمایتی خود ثبت اعتراض داشته‌اند فقط به یک میلیون نفر، بسته کمک معیشتی داده می‌شود و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته  فرایند اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها از طریق شماره تلفن همراه آنها انجام می‌شود. مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: نامه‌نگاری‌های با سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبار بسته‌های حمایتی آغاز شده است و البته آنها نیز قول داده‌اند اعتبارات مورد نیاز را تامین کنند و در صورتی که مشکلی پیش نیاید، تا ۱۵ اسفند رقم ریالی بسته حمایتی به حساب خانواده‌ها واریز می‌شود. رستمی درباره میزان پرداختی‌ها نیز تصریح کرد: ارقام مختلف است و از ۱۰۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان برحسب بعد خانواده‌ خواهد بود. وی درباره فرایند اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها برای دریافت بسته حمایتی گفت: وزارت رفاه از طریق شماره تماس تلفن همراه، با افراد تماس خواهد گرفت و نسب به واریز یا عدم واریز بسته‌های حمایتی اطلاع‌رسانی خواهد کرد. مدیرکل امور رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: با اتمام مرحله اول هنوز تصمیمی برای مراحل بعدی نداریم و در صورتی که دولت اعلام کند ما نیز آن را اجرا خواهیم کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق: پیش بینی هزار و ۷۳۹ هزار میلیارد تومان برای بودجه ۹۸ / افزایش وام ازدواج به ۶۰ میلیون تومان

سخنگوی کمیسیون تلفیق: پیش بینی هزار و ۷۳۹ هزار میلیارد تومان برای بودجه ۹۸ / افزایش وام ازدواج به ۶۰ میلیون تومان

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ با اشاره به بررسی ۱۲۰ ساعته لایحه بودجه در این کمیسیون، گفت که براساس گزارش این کمیسیون بودجه سال آینده با سقف هزار و ۷۳۹ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است. محمدمهدی مفتح در نشست علنی امروز (شنبه) مجلس در تشریح گزارش کمیسیون تلفیق بودجه درباره لایحه بودجه سال ۹۸ ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و تسلیت شهادت تعدادی از پاسداران در حادثه تروریستی زاهدان گفت: بیانیه مقام معظم رهبری در توضیح گام دوم در پنجمین دهه از پیروزی انقلاب اسلامی به خوبی راهکار برای طی مسیر اجرایی روشن کرده لذا بر آن مبنا باید پیش رفت. وی اضافه کرد: کمیسیون تلفیق بودجه در ۲۹ جلسه و افزون بر ۱۲۰ ساعت کار لایحه بودجه سال ۹۸ را بررسی و با اصلاحات احتمالی به صحن علنی ارائه کرده است. با توجه به موضوعات مطرح در نشست غیرعلنی امروز مجلس گزارش درآمدی متناسب با شرایط تحریمی- اقتصادی جمع‌بندی و تنظیم شده است. نماینده مردم تویسرکان در مجلس ادامه داد: دولت لایحه بودجه ۹۸ را با عددی بالغ بر هزار و ۷۰۳ هزار میلیارد تومان به مجلس ارائه کرد که از این میزان ۴۰۷ هزار میلیارد تومان مربوط به منابع عمومی، هزار و ۲۷۴ هزار میلیارد تومان مربوط به بودجه شرکت‌ها و ۷۱ هزار میلیارد تومان درآمد اختصاصی را شامل می‌شود البته دولت در انتهای ماده واحده پیش بینی کرده در صورتی که منابع عمومی نسبت به ارقامی که در متن لایحه پیش‌بینی شده اضافه‌تر وصول شود و همچنین اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی داده شود، می‌توان تا ۴۰ هزار میلیارد تومان به سقف لایحه بودجه اضافه کنیم. مفتح در ادامه گفت: این اجازه برای افزایش میزان سقف بودجه برای دو موضوع اجرای قانون ماده ۱۰۶ قانون برنامه ششم توسعه و موارد مندرج در جدول ۲۱ پیوست لایحه بودجه پیش‌بینی شده است از[…]

مبلغ سبد معیشت کارگران تعیین شد/ افزایش یک میلیون و هشتاد هزار تومان هزینه زندگی

مبلغ سبد معیشت کارگران تعیین شد/ افزایش یک میلیون و هشتاد هزار تومان هزینه زندگی

به گزارش فارس، کمیته دستمزد شورای عالی کار عصر دیروز بعد از برگزاری سه نشست هزینه سبد معیشت کارگران را تعیین کرد. علی خدایی عضو شورای عالی کار گفت در جلسه عصر دیروز چهارشنبه ۲۴بهمن ماه پس از بحث وتبادل نظر میان نمایندگان کارگری،کارفرمایی ودولت رقم ۳۷۵۹۲۰۰۰ریال به عنوان سبد معیشت خانوار با میانگین ۳/۳نفرمحاسبه وبه تایید سه جانبه رسید. وی توضیح داد: این عدد رقم میزان مزد نبوده، بلکه به عنوان ورودی مذاکرات مزدی وموضوع بند ۲ماده ۴۱قانون کار می‌باشد. به گفته وی با این حساب هزینه خانوار در طی سال گذشته بالغ بر یک میلیون وهشتاد هزارتومان درماه افزایش را نشان می‌دهد.

مبلغ سبد معیشت کارگران تعیین شد

مبلغ سبد معیشت کارگران تعیین شد

در جلسه امروز کمیته دستمزد، رقم ۳ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۲۰۰ تومان به عنوان سبد معیشت خانوار کارگری با میانگین ۳٫۳ نفر محاسبه و به تایید ۳جانبه رسید. با این حساب هزینه خانوار در طی سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۸۰ هزار تومان در ماه افزایش را نشان می‌دهد/ تسنیم

سازمان مالیات: مودیان تهرانی برای دریافت از ۱۵ درصد وام تشویقی پرداخت نقدی عوارض ساختمانی تسریع کنند

سازمان مالیات: مودیان تهرانی برای دریافت از ۱۵ درصد وام تشویقی پرداخت نقدی عوارض ساختمانی تسریع کنند

مودیانی که قصد پرداخت عوارض ساختمانی ملک متعلقه را دارند ، برای بهره مندی از تسهیلات تشویقی مصوب، تسریع نمایند. مودیان عوارض ساختمانی که تا پایان اسفند ماه۹۷ نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند، می توانند از مزایای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران که در تاریخ ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۷ به مناطق ۲۲گانه ابلاغ شده است، بهره مند شوند . وحید عرب  مدیر کل تشخیص ووصول درآمد با اشاره به ضرورت وصول درآمد های شهرداری تهران درسالجاری گفت، به استناد مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران، چنانچه مودیان عوارض ساختمانی مشمول مصوبه فوق،  بدهی خود را به صورت نقدی و یکجا به خزانه  شهرداری تهران پرداخت نمایند، می توانند از مزایای تسهیلات تشویقی مقرر بهره مند شوند . وی گفت؛ به منظوراعمال سیاستهای حمایتی وتشویقی جهت رونق ساخت وسازهای شهرتهران وارائه تسهیلات لازم دراین خصوص و با توجه به افزایش نرخ های جدید دفترچه ارزش معاملاتی املاک پس از پایان اسفند ماه ، مودیان محترمی که تمایل به استفاده از مزایای این مصوبه را دارند، می توانند تا پایان سالجاری  به مناطق ۲۲گانه مراجعه نمایند. وحید عرب گفت:  بر اساس مصوبه مذکور،  شهرداری تهران موظف شده  است بر اساس درخواست مؤدیان حقیقی و حقوقی مطالبات ناشی از عوارض مرتبط با حوزه شهرسازی و صدور پروانه «زیربنا، مازاد تراکم (در حد مجاز)، تفکیک اراضی و ساختمانی، تغییر کاربری و کاربرد، پذیره، بالکن و پیش‌آمدگی، حق تشرف و ارزش بهینه ناشی از اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه شهری» را بر اساس ضوابط قانونی موجود نسبت به صدور گواهی مربوطه اعم از پروانه ساختمانی، پایان کار و عدم خلاف اقدام نماید. وی در ادامه یادآور شد و گفت: در صورتی که مودیان محترم تمایل به پرداخت بدهی خود به صورت نقدی و یکجا باشند، بدهی پرداخت شده مشمول پاداش و جایزه خوش حسابی به[…]

واردات گوشت قرمز با ارز نیما و ۴ درصد حقوق گمرکی

واردات گوشت قرمز با ارز نیما و ۴ درصد حقوق گمرکی

به گزارش فارس، هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۷٫۱۱٫۱۷ به استناد اصل  یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد: ۱ – واردات گوشت قرمز با حقوق ورودی چهار درصد (۴%) و ارز به نرخ سامانه نیما مجاز است. این گزارش می‌افزاید همچنین در جلسه مورخ ۱۳۹۷٫۱۱٫۱۷ هیئت دولت که به ریاست روحانی رئیس جمهور برگزار شد، ، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شد نسبت به توزیع مناسبتر گوشت های وارداتی با ارز یارانه ای اقدام کند. هیأت وزیران همچنین وزارت امور اقتصادی و دارایی را موظف کرد با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تسریع در مراحل ترخیص گوشت از بنادر اقدام نماید.  

آزادسازی سهام عدالت برای سال جدید

آزادسازی سهام عدالت برای سال جدید

وزیر امور اقتصاد و دارایی از آزادسازی سهام عدالت در سال جدید، خبر داد و گفت: تلاش داریم سهام عدالتی که مردم دارند را آزاد کنیم تا اگر دوست دارند آن را بفروشند. به گزارش مهر به نقل از سازمان خصوصی‌سازی، فرهاد دژپسند، در پاسخ به این پرسش که برای سال نو یا پیش از آن چه خبر خوشحال‌ کننده‌ای برای مردم دارید،  اظهار داشت: تلاش داریم تا سهام عدالتی که مردم دارند را آزاد کنیم تا آن را اگر دوست دارند بفروشند و به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل کنند.

عیدی بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

عیدی بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری:با هماهنگی های بعمل امده عیدی یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته کشوری امشب ساعت ۲۴ به حساب آنها واریز خواهد شد ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی براساس مصوبه هیات وزیران مبلغ یک میلیون تومان به عنوان عیدی به حساب بازنشستگان کشوری واریز خواهد شد.

کف و سقف عیدی کارگران مشخص شد

کف و سقف عیدی کارگران مشخص شد

مبلغ عیدی کارگران امسال حداقل ۲ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۵۳۸ تومان و حداکثر ۳میلیون و ۳۳۳ هزار و ۸۰۷ تومان است. به گزارش فارس، بر اساس قانون کار کلیه کارگاه های مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد ، بعنوان عیدی و پاداش بپردازند. مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند. این قانون دو تبصره دارد: تبصره ۱- مبلغ پرداختی به کارکنانی که کمتر از یکسال در کارگاه کار کرده‌اند باید به ماخذ ۶۰ روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه گردد. مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده در فوق تجاوز نماید. تبصره ۲- در کارگاه هایی که مطابق رویه جاری کارگاه بیش از مبالغ فوق پرداخت می نمایند. عرف کارگاه معتبر خواهد بود. همچنین بر اساس بند ۱۰ ماده ۹۲ قانون مالیات مستقیم عیدی سالانه یا پاداش آخر سال جمعاً معادل یک دوازدهم میزان معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات مستقیم است. بر اساس این گزارش در بخشنامه مزد سال جاری ، از اوایل سال ۱۳۹۷ حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ ۳۷۰.۴۲۳ ریال (۳۷۰ هزار و ۴۲۳ ریال) تعیین شده بود. بر همین مبنا مبلغ عیدی کارگران امسال حداقل ۲ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۵۳۸ تومان و حداکثر ۳میلیون و ۳۳۳ هزار و ۸۰۷  تومان است.