نمای پایانی بورس امروز/ رکورد ریزش بورس با دامنه نوسان نامتقارن هم شکسته شد

نمای پایانی بورس امروز/ رکورد ریزش بورس با دامنه نوسان نامتقارن هم شکسته شد

اقتصاد آنلاین – هانا پاکمند؛ در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از ۱۱هزار و ۸۵۵واحدی (۰.۹درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۹۳واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۲درصدی مواجه شد. آخرین قیمت ۳۳نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۵۴۶نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند. حقیقی‌ها امروز بیش از ۸۳۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نمادهای «بوعلی»، «فولاد»، «سیتا»، «امین»، «ثشرق»، «وبملت» و «ساربیل» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «وسپهر»، «کرمان»، «رافزا»، «آریا»، «غفارس»، «کزغال» و «بالاس» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود دو هزار و ۶۵۵میلیارد تومان رسید.

برای دریافت سود سهام عدالت نیازی به ثبت‌نام در سجام نیست

برای دریافت سود سهام عدالت نیازی به ثبت‌نام در سجام نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پوررضایی افزود: حدود ۳۰ میلیون نفر روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت انتخاب کرده‌اند که سود سهام آنان از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بعد از برگزاری مجامع پرداخت می‌شود و الزامی برای ثبت نام در سامانه سجام وجود ندارد. مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: با توجه به اینکه برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را پیش رو داریم، سهامداران عدالت در صورتی که در سامانه سجام ثبت نام کنند، می‌توانند از مزایایی مانند شرکت در مجمع و مشارکت در تصمیم گیری‌ها استفاده کنند.

سرویس بورس به اسنپ اضافه شد

سرویس بورس به اسنپ اضافه شد

با توجه به استقبال گسترده مردم برای سرمایه‌گذاری در بازار بورس‌ و به منظور تسهیل دسترسی کاربران به خدمات مورد نیاز در این زمینه، سرویس «‌بورس» در سوپر اپلیکیشن اسنپ راه‌اندازی شد. با استفاده از این سرویس تمامی کاربران اسنپ می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری در سامانه سجام ثبت‌نام کنند، مراحل لازم برای احزار هویت سجام را به صورت غیرحضوری انجام دهند و اقدام به مشاهده و فروش سهام عدالت خود کنند. اسنپ‌بورس با تکیه بر تخصص و دانش فنی موجود در گروه اسنپ و در همکاری با شرکت‌‌های معتبر و شناخته‌‌شده‌ بازار سرمایه راه‌اندازی شده تا بتواند بهترین خدمات ممکن را برای کاربران فراهم کند. این سرویس قصد دارد در آینده بسته کاملی از خدمات بازار سرمایه را به کاربران اسنپ ارائه دهد. به گزارش روابط عمومی اسنپ، به منظور تامین امنیت اطلاعات کاربران، هیچ‌کدام از اطلاعات درخواستی در مرحله ثبت‌نام و احراز هویت سجام نزد سرویس اسنپ‌بورس نمی‌ماند و به طور مستقیم به بخش مربوطه ارسال می‌شود. در واقع سرویس اسنپ‌بورس صرفا به عنوان یک رابط کاربری، امکان دسترسی آسان به سامانه سجام و بخش احراز هویت آن را فراهم می‌کند تا کاربران با استفاده از سوپراپلیکیشن اسنپ و بدون نیاز به نصب برنامه جدید بتوانند از خدمات مورد نیاز خود به راحتی استفاده کنند. این روزها بازار بورس بسیار مورد توجه قرار گرفته و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر کشور و توصیه به کاهش ترددهای غیرضروری، مراجعه حضوری برای ثبت‌نام و احراز هویت می‌تواند سلامت افراد را با خطر جدی مواجه کند. حالا اما با کمک سرویس «بورس»، تمامی کاربران سوپراپلیکیشن اسنپ می‌توانند به راحتی مقدمات لازم برای ورود به بازار بورس را انجام دهند. همچنین همه مشمولان سهام عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند به راحتی پورتفوی خود را در اسنپ مشاهده کنند و به میزان دلخواه از[…]

شاخص بورس در آغاز معاملات ۶۶۴ واحد رشد کرد

شاخص بورس در آغاز معاملات ۶۶۴ واحد رشد کرد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد ۶۶۴.۵۹ واحدی به پله ۱۵۷ هزار و ۳۶۹ واحدی رسید. بر این اساس ارزش کل معاملات بورس تهران در آغاز معاملات از ۹۵۰ میلیارد ریال فراتر رفت که طی ۲۸ هزار نوبت معاملاتی انجام شد. نماد‌های پر بیننده معاملات امروز نماد فملی، فخوز، وبملت، وبصادر، وتجارت، خودرو و افق با روند صعودی کار خود را آغاز کردند. شاخص کل فرابورس در آغاز معاملات با رشد ۱۰.۴۱ واحدی به پله یک هزار و ۹۵۷ واحدی رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۴۶۸ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۱۰۸ میلیون سهم طی ۴۶ هزار نوبت معاملاتی است.

نمادهای معاملاتی فرابورس ۱۸۸ تایی شد

نمادهای معاملاتی فرابورس ۱۸۸ تایی شد

شرکت کشت و دامداری فکا(سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش به عنوان یکصد و هشتاد و هشتمین نماد معاملاتی(یکصد و هشتمین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد. این شرکت که در ۲۰ خرداد امسال در فرابورس ایران پذیرش شده، با نماد معاملاتی “زفکا” در گروه زراعت و خدمات وابسته، زیر گروه کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته روی تابلوی فرابورس ایران نشسته است. بازدهی ۱۱ درصدی شاخص فرابورس در دیماه امسال جابجایی ۲۰ نماد معاملاتی در تابلوهای ب و ج بازار پایه فرابورس چرا سهام سرخابی‌ها در فرابورس عرضه می‌شود؟

عقب‌گرد ۲۵۰۰ واحدی شاخص کل بورس

عقب‌گرد ۲۵۰۰ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه ۹۷ با کاهش ۲۵۰۰ واحدی به رقم ۱۵۷ هزار و ۳۵۵ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۴۸۵ واحدی عدد ۲۹ هزار و ۳۰۵  واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۲۹۴۸ واحدی به رقم  ۱۷۲ هزار و ۲۹ واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۱۹۳۹ واحدی به رقم ۱۱۶ هزار و ۹۸۰ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۴۵۱۶ واحدی عدد ۳۰۸ هزار و ۳۸۴ واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۳۱ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۹۰۹ واحد نشست. بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های آلومینیوم ایران با ۱۸واحد و پتروشیمی فناوران با ۹ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۷ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۱۵۲واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۳۴واحد و بانک ملت با ۱۳۱ واحد کاهش ، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند. ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۴۴۲ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۷۰۴ میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۶۶ هزار و ۹۷۵ نوبت داد و ستد بود. طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع بسته‌بندی ایران، سیمان مجد خواف، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، سیمان خزر، نیروکلر، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی کارتن ایران، سرمایه‌گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران، کاشی سعدی، تولیدات پتروشیمی قاعد بصیر، متوقف شدند.[…]

شاخص به رشد ۳۳۴ واحدی راضی شد

شاخص به رشد ۳۳۴ واحدی راضی شد

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات نهمین روز بهمن ماه با رشد بیش از ۳۳۴ واحدی به پله ۱۶۰ هزار و ۱۵۳ واحدی رسید. در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۶۰۰ سهم اوراق بهادار به ارزش ۴ میلیون و ۶۲۱ هزار و ۶۴۳ ریال در بیش از ۱۲۸ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد. بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۹۷ واحد، شاخص بازار اول ۲۸۷ واحد، شاخص آزاد شناور ۳۶۱ واحد، شاخص بازار دوم ۴۷۳ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۱۱۴ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۸۰ واحد رشد را تجربه کرد. نماد‌های پربیننده معاملات امروز بانک ملت، بانک صادرات ایران با روند منفی و نماد‌های بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا، پتروشیمی شازند، داده گستر عصر نوین-‌های وب با روند مثبت به کار خود پایان داد. *معاملات بازار فرابورس شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۵ واحدی به پله ۱۹۱۴ واحدی رسید. در بازار فرابورس نیز تعداد ۹۵۰ هزار و ۴۰۵ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۷۴۷ ریال در بیش ۱۲۸ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد. نماد‌های پر بیننده معاملات امروز صنایع ماشین اداری ایران، آسیا سیر ارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، کشت و صنعت دشت خرم دره با روند نزولی و نماد‌های پتروشیمی زاگرس، ریل پرداز سیر، سهامی ذوب اصفهان با روند صعودی به کار خود پایان دادند.

رشد ۷۰ درصدی بورس تهران در سال جاری/یک عرضه اولیه در بورس در دستور کار است

رشد ۷۰ درصدی بورس تهران در سال جاری/یک عرضه اولیه در بورس در دستور کار است

به گزارش فارس، علی صحرایی مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران، امروز در جمع خبرنگاران در محل این شرکت گفت: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در ۱۰ ماه سال جاری از رقم  ۹۶ هزار و ۲۹۰ واحد به رقم ۱۶۳ هزار واحد رسید که حاکی از رشد ۷۰ درصدی این شاخص دارد. وی افزود: همچنین شاخص هم‌وزن در بورس اوراق بهادار تهران از رقم ۱۷ هزار و ۲۹۱ واحد در ابتدای سال به ۲۸ هزار و ۹۸۵ واحد رسیده که این شاخص هم ۶۸ درصد رشد دارد، بنابراین افزایش مشابه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران و شاخص هم‌وزن نشان می‌دهد، کلیت بازار سرمایه رشد کرده است. مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به گزارش فدراسیون بورس‌های جهانی گفت: طبق این گزارش در سال ۲۰۱۸ رتبه بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران با رشد ۷۰.۷ درصدی در دنیا اول بوده است. صحرایی همچنین ارزش روز بازار موسوم به مارکت کپ را از ۳۹۰ هزار ریال ابتدای سال به رقم ۶۲۰ هزار میلیارد تومان در حال حاضر ذکر کرد که این شاخص هم ۶۲ درصد رشد داشته است. به گفته صحرایی، ارزش اسمی بازار در بورس اوراق بهادار تهران از ۱۵۰ هزار میلیاردتومان به ۱۶۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است و مبلغ اسمی سهام نسبت به ارزش واقعی آن از رشد ۳.۸ درصدی برخوردار بوده است. به گفته مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران، کل ارزش بازار با شرکت‌های جدید ۴۴۵ هزار میلیارد تومان است و ارزش اسمی بازار بدهی، بازار اوراق، اوراق مشتقه و صندوق‌های قابل معامله که ۲۹ اوراق مختلف منتشر می‌کنند و صکوک به رقم ۱۲۰ هزار میلیارد ریال رسیده است. وی ارزش صندوق های قابل معامله بورسی موصوف به ای‌تی‌اف‌ها را که ۱۱ گونه از این صندوق‌ها وجود دارند را ۱۴ هزار میلیارد ریال ذکر کرد. به گفته صحرایی، تاکنون ۳ شرکت بورسی عرضه اولیه سهام داشته‌اند[…]

رشد ۴۸۸ واحدی شاخص بورس در ابتدای معاملات

رشد ۴۸۸ واحدی شاخص بورس در ابتدای معاملات

شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد ۴۴۸.۸۵ واحدی به پله ۱۶۲ هزار و ۳۷۱ واحدی رسید. بر این اساس ارزش کل معاملات بورس تهران در آغاز معاملات از یک هزار میلیارد ریال فراتر رفت که طی ۳۳ هزار نوبت معاملاتی انجام شد. نماد‌های پر بیننده معاملات امروز نماد وتجارت، وبصادر، فولاد، وبملت و دعبید با روند صعودی و نماد شاراک خساپا با روند نزولی کار خود را آغاز کرد. شاخص کل فرابورس در آغاز معاملات با کاهش ۶.۹۲ واحدی به پله یک هزار و ۹۷۷ واحدی رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۳۹۸ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۱۲۶ میلیون سهم طی ۱۶ هزار نوبت معاملاتی است.