سقوط ۱۹هزار واحدی شاخص بورس

سقوط ۱۹هزار واحدی شاخص بورس

سقوط ۱۹هزار واحدی شاخص بورسشاخص بورس امروز (شنبه) در نخستین دقایق معاملات با بیش از ۱۹هزار و ۷۴۱ واحد افت به کانال ۵۰۴هزار و ۱۰۹ واحدی رسید.

منتظر ارزانی بی‌سابقه در بازار باشید

منتظر ارزانی بی‌سابقه در بازار باشید

مسئولان وزارت صمت می‌گویند اگر میزان تقاضا برای خرید کالاهای اساسی به بهانه ویروس کرونا بیش از ۳ برابر شود، باز هم بازار با کمبودی روبه رو نخواهد شد چرا که از ماه‌ها پیش برای تأمین نیاز کالایی شب عید، ذخیره سازی‌های لازم صورت گرفته است. مسئولان وزارت صمت می‌گویند اگر میزان تقاضا برای خرید کالاهای اساسی به بهانه ویروس کرونا بیش از ۳ برابر شود، باز هم بازار با کمبودی روبه رو نخواهد شد چرا که از ماه‌ها پیش برای تأمین نیاز کالایی شب عید، ذخیره سازی‌های لازم صورت گرفته است. آنگونه که مسئولان وزارت صمت گفته‌اند میزان ذخایر کالاهای اساسی که این روزها سهم بیشتری در سبد خرید مردم دارد، بیش از ۵ برابر سال گذشته است، این میزان ذخایر صورت گرفته، به منزله آن است که اگر تولیدی صورت نگیرد تا دو سال آینده از نظر کالاهایی چون برنج، شکر، مواد شوینده، روغن، گوشت و مرغ منجمد با هیچ مشکلی مواجه نخواهیم شد. با‌ وجود تمام اطمینان‌هایی که دولتمردان می‌دهند، برخی از مردم نسبت به وضعیت کالایی کشور نگران هستند و بدین جهت ولع خرید پیدا کرده‌اند، این افراد در فضای مجازی با اخبار و گفته‌هایی مواجه می‌شوند که آنها را ترغیب به خرید و احتکار خانگی می‌کند. اما برای اینکه ولع خرید مردم تمام و راه‌های سوء‌استفاده از بازار مصرف بسته شود، از هفته جاری ذخایر استراتژیک در کالاهای اساسی در بازار مصرف توزیع می‌شود تا ضمن افت قیمت‌ها، مردم دغدغه‌ای نداشته باشند. عباس قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره سیاست تنظیم بازار و روند عرضه کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور گفت: «هر ساله از ۱۵ اسفندماه به‌صورت گسترده روند توزیع کالاهای مورد نیاز خانوارها صورت می‌گیرد، اما در روزهای پایانی سال ۹۸، کشور با حجم گسترده خرید روبه‌رو شد که دولت تصمیم گرفت با سرعت انواع کالاها را وارد بازار کند[…]

نقش شهرهای جدید در تولید مسکن

نقش شهرهای جدید در تولید مسکن

ایجاد شهرهای جدید بدون درنظر گرفتن شاخص‌های مکان‌یابی، تمرکز به‌طرف پیرامون بوده و آینده روشنی را نشان نمی‌دهد.ضمن اینکه باعث تقویت معضل مهاجرت و حاشیه‌نشینی می شود.