بازدهی ۳ درصدی بورس در آخرین هفته فروردین

بازدهی ۳ درصدی بورس در آخرین هفته فروردین

بازار سهام در آخرین هفته از فروردین ماه سال جاری توانست با بازدهی مثبت قیمت سهام بسیاری از گروه‌ها همراه شود و رکورد جدیدی را به ثبت برساند. شاخص کل بورس در هفته جاری با بازدهی ۳ درصدی، حدود شش هزار واحد افزایش یافت. بازار سهام در آخرین هفته از فروردین ماه سال جاری توانست با بازدهی مثبت قیمت سهام بسیاری از گروه‌ها همراه شود و رکورد جدیدی را به ثبت برساند. شاخص کل بورس در هفته جاری با بازدهی سه درصدی، حدود شش هزار واحد افزایش یافت. در چهار روز معاملاتی این هفته چه گذشت؟ تجارت‌نیوز با بررسی اتفاقات هفته اخیر به رفتار بازار سهام به تفکیک روزهای هفته می‌پردازد. بازار سهام در روز شنبه شاخص کل بورس پس از رشد ۴٫۷ درصدی طی هفته گذشته، در اولین روز از هفته جاری نیز مثبت ظاهر شد و رکورد جدید بر جای گذاشت. در پایان جریان معاملات، شاخص با رشد بیش از ۱۲۰۰ واحد، در سطح ۱۹۵ هزار و ۲۰۲ واحد قرار گرفت. برترین گروه‌های صنعتی در این روز، گروه‌های سیمان و شیمیایی بودند که بیشترین ارزش معاملات را در اختیار داشتند. گروه سیمان با سقبت گرفتن از گروه‌های دیگر با معاملاتی به ارزش ۱۷۵ میلیارد تومان در صدر لیست قرار گرفت. بازار سهام در روز یکشنبه بازار سهام توانست در این روز با بازدهی مثبت، رکورد تاریخی به ثبت برساند و برای اولین بار در سطح ۱۹۶ هزار واحد قرار گیرد. شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی بازار با افت بیش از ۱۰۰۰ واحد مواجه شده بود، کم کم با فروکش شدن هیجانات روند بهبود به خود گرفت و در نهایت با بازدهی مثبت شاخص به کار خود پایان داد. در پایان جریان معاملات، شاخص کل با رشد بیش از ۸۰۰ واحد معادل ۰٫۴۵ درصد همراه شد و در سطح ۱۹۶ هزار و ۸۴ واحد قرار گرفت. پربازده‌ترین[…]

قیمت دلار و قیمت یورو امروز ۹۸/۰۱/۲۹ | قیمت ارز به ثبات رسید

قیمت دلار و قیمت یورو امروز ۹۸/۰۱/۲۹ | قیمت ارز به ثبات رسید

امروز پنج شنبه ۲۹ فروردین ۹۸ قیمت دلار و قیمت یورو وضعیت با ثباتی را نسبت به روز گذشته داشته است. به گزارش تسنیم، قیمت ­­­­دلار در بازار آزاد بدون تغییر نسبت به دیروز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته و ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان خریداری می‌شود. همچنین قیمت یورو بدون تغییر نسبت به دیروز ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته و ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری می‌شود.

قیمت سکه و طلا امروز ۲۹ فروردین ۹۸

قیمت سکه و طلا امروز ۲۹ فروردین ۹۸

امروز در بازار آزاد تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۷۷۵ هزار تومان و همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد. هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی ۹۵۰ هزار تومان فروخته شد. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار آزاد به ۴۳۰ هزار و ۳۰۴ تومان رسید و هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱.۲۷۵ دلار و ۲۴ سنت دلار معامله شد.

اولین گام برای تشکیل بازار متشکل ارزی برداشته شد

اولین گام برای تشکیل بازار متشکل ارزی برداشته شد

بنا به اعلام بانک مرکزی، در راستای ایجاد بازار متشکل ارزی، اولین جلسه هیأت مدیره تشکیل و مدیرعامل بازار متشکل ارزی انتخاب شد. در این جلسه با تصمیم هیأت مدیره مقرر شد کلیه صرافی‌های مجاز و بانک‌های عامل از درگاهی که متعاقباً اعلام می‌شود، نسبت به اخذ کد کارگزاری بازار متشکل ارزی اقدام کنند.

کاهش قیمت طلا در بازار جهانی

کاهش قیمت طلا در بازار جهانی

قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی پس از این‌که شاخص‌ها نشان داد اقتصاد آن طور که برخی نگران بودند آهسته نشده به پایین‌ترین حد خود از اواخر دسامبر به این طرف کاهش پیدا کرد. به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۷۱.۹۷ دلار رسید. بهای معاملات این بازار از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود ۱.۴ درصد کاهش پیدا کرده و در مسیر ثبت چهارمین کاهش هفتگی متوالی قرار دارد. اکثر بازارها روز جمعه تعطیل هستند. در بازار معاملات آتی آمریکا هر اونس طلا ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۲۷۴.۵۰ دلار رسید. به گفته برایان لاین مدیر کل شرکت گلد فیلور سنترال نگرانی‌های اقتصادی جهانی فعلاً رفع شده و طلا پس از این‌که اوایل هفته جاری به پایین سطح حمایتی ۱۲۷۵ دلار سقوط کرد تحت فشارهای کاهشی قرار گرفته است. اکنون ما شاهد آزمودن سطح حمایتی ۱۲۶۵ دلار از سوی طلا هستیم. بر اساس گزارش رویترز در میان مجموع آمارهای اقتصادی مثبتی که منتشر شدند آمارهای آمریکا و چین بود که نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد جهانی را برطرف کرد و از جذابیت طلا به عنوان دارایی مطمئن کاست. بازارهای سهام آسیایی نزدیک به بالاترین رکورد خود در ۹ ماه گذشته قرار دارند. در بازار سایر فلزات ارزشمند هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۴.۹۰ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۸۷۲.۹۵ دلار ایستاد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۵ درصد کاهش یافت و ۱۳۹۴.۹۰ دلار معامله شد.

پروازهای فرودگاه‌های تهران از سر گرفته شد

پروازهای فرودگاه‌های تهران از سر گرفته شد

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با پایان مانور هوایی روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، پروازهای فرودگاه‌های تهران که از ساعت ۷ تا ۱۱:۳۰ امروز متوقف شده بود، از سر گرفته شد. رضا جعفرزاده در گفت‌‌وگو با فارس اظهار داشت: همزمان با روز ارتش در ‌۲۹ فروردین‌ماه (امروز)، ‌مانور و رزمایش هوایی نیروهای مسلح برگزار شد در این راستا برنامه‌ریزی شد‌، در این روز ‌پروازهای مسافری و باری در ‌‌۳ فرودگاه امام‌خمینی(ره)، مهرآباد و پیام از ساعت ۷ تا ۱۱:۳۰ انجام نشود. مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه این امر در راستای ارتقاء ایمنی پرواز‌ها انجام می‌شود، افزود: پیش از این هم ‌اطلاعیه هوانوردی (نوتم) نیز در این‌باره جهت اطلاع به شرکت‌‌های هواپیمایی صادر شد‌. جعفرزاده اضافه کرد:‌ از ساعت ۱۱:۳۰ امروز پروازهای فرودگاه‌‌های تهران (امام خمینی (ره)، پیام و مهرآباد) از سر گرفته شد. وی اضافه کرد: اطلاعیه هوانوردی (نوتم) در این‌باره برای برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح از ساعت ۷ تا ۱۱:۳۰ امروز بود و شرکت‌های هواپیمایی پیش از این با صدور اطلاعیه هوانوردی در جریان قرار گرفته بودند. مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: برنامه‌ریزی برای اطلاع‌رسانی به مسافران پروازها در روز جاری از قبل‌ انجام شده بود تا مسافران سرگردان نشوند. وی یادآور شد: از هم‌اکنون ورودی و خروجی برای پروازهای داخلی و بین‌المللی آغاز شده است. مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: مسافران جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد با شماره تلفن ۱۹۹ و همچنین در پروازهای خارجی با اطلاعات پرواز ‌‌فرودگاه امام‌خمینی(ره) با شماره تلفن ۰۹۶۳۳ تماس بگیرند.

قیمت دلار و یورو امروز ۹۸/۱/۲۹ | رشد نرخ ارز در صرافی‌های بانکی

قیمت دلار و یورو امروز ۹۸/۱/۲۹ | رشد نرخ ارز در صرافی‌های بانکی

امروز پنجشنبه نرخ دلار و یورو در صرافی ملی با افزایش ۵۰ تا ۸۰ تومانی آغاز به کار کرد و به این ترتیب دلار آمریکا در محدوده ۱۳۴۰۰ و یورو در محدوده ۱۵۴۰۰ تومانی قرار گرفت. به گزارش اقتصادنیوز؛ صبح امروز ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ صرافی بانک ملی قیمت خرید دلار آمریکا و یورو را با رشد ۵۰ تومانی به ترتیب ۱۳۴۰۰ و ۱۵۴۰۰ تومان اعلام کرد. قیمت فروش یورو با همین میزان افزایش ۱۵۴۵۰ تومان اما قیمت فروش دلار آمریکا با رشد ۸۰ تومانی ۱۳۴۸۰ تومان اعلام شد.

صادرات نفت آمریکا در ۲۰۱۸ دو برابر شد

صادرات نفت آمریکا در ۲۰۱۸ دو برابر شد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا صادرات نفت خود را در ۲۰۱۸ نسبت به ۱.۲ میلیون بشکه در روز ۲۰۱۷ دو برابر کرده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا صادرات نفت خود را در ۲۰۱۸ نسبت به ۱.۲ میلیون بشکه در روز ۲۰۱۷ دو برابر کرده است. به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل ازاویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد آمریکا صادرات نفت خود را در ۲۰۱۸ نسبت به ۱٫۲ میلیون بشکه در روز ۲۰۱۷ دو برابر کرده است. ۲ میلیون بشکه در روز صادرات نفت آمریکا در ۲۰۱۸ همزمان بود با افزایش تولید نفت با میانگین ۱۰٫۹ میلیون بشکه در روز در این کشور. در سال گذشته تغییرات در بندر نفتی دریایی لوئیزیانا هم در این افزایش موثر بوده است. تغییرات این بندر و مقدار صرف صادرات تنها تغییرات صنعت نفت خام آمریکا نبودند. مقصد این نفت هم به‌خاطر ادامه جنگ تجاری بین چین و آمریکا در ۲۰۱۸ تغییر کرد. درکل، کانادا همچنان بزرگترین خریدار نفت آمریکا در ۲۰۱۸ بود که ۱۹درصد کل صادرات نفت این کشور را تشکیل می‌داد. طی نیمه اول ۲۰۱۸ بزرگترین خریدار نفت آمریکا با ۳۷۶۰۰۰ بشکه در روز، چین بود؛ ولی به خاطر درگیری تجاری، صادرات نفت آمریکا به چین تا میانگین ۸۳ هزار بشکه در روز در نیمه دوم کاهش یافت. حتی در ماه‌های اوت، سپتامبر و اکتبر صادرات نفت به چین صفر شد. در کل سال ۲۰۱۸، پس از کانادا، دومین خریدار بزرگ نفت آمریکا کره جنوبی بود و پس از آن چین قرار داشت. در ماه مارس، آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد صادرات خالص نفت آمریکا تا ۲۰۲۴ به ۴ میلیون بشکه در روز می رسد. امنیتی که این افزایش تولید در بازار عرضه نفت وجود آورده می‌تواند جلوی بالا رفتن قیمت نفت را به‌خاطر کاهش تولید اوپک و متحدانش به رهبری روسیه بگیرد. این گروه در ژوئن[…]

میزان جریمه بکارگیری غیرقانونی اتباع خارجی در سال ۹۸

میزان جریمه بکارگیری غیرقانونی اتباع خارجی در سال ۹۸

کارفرمایانی که اقدام به استفاده از خدمات اتباع خارجی فاقد پروانه کار می‌کنند، بابت هر روز اشتغال غیرمجاز تبعه خارجی در سال ۹۸ برابر با ۲ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۱۳۵ ریال جریمه می‌شوند. به گزارش مشرق، اتحادیه رستوران‌دارن و دارندگان سلف‌سرویس در اطلاعیه‌ای با انتشار متنی، نسبت به بکارگیری اتباع خارجی فاقد پروانه کار، به اعضای این اتحادیه هشدار داد. بر این اساس آمده: با توجه به مواد ۱۲۰و ۱۸۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران و به استناد بند ج ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مبنی بر اعمال جریمه به میزان ۵ برابر حداقل دستمزد روزانه درخصوص کارفرمایانی که اقدام به استفاده از خدمات اتباع خارجی فاقد پروانه کار می‌کنند، مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیرمجاز تبعه خارجی در سال ۹۸ برابر با ۲ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۱۳۵ ریال است. در این هشدار آمده مقتضی است ترتیبی اتخاذ شود نسبت به اطلاع‌رسانی درخصوص میزان جریمه مذکور برای کارفرمایانی که از اتباع خارجی فاقد پروانه کار در واحدهای صنفی تحت پوشش آن استفاده می‌کنند اقدام لازم بعمل آید. همچنین در پایان این اطلاعیه تاکید شده است در صورت تکرار تخلف، این جریمه ۲ برابر خواهد شد. به گزارش تسنیم، اواسط سال ۹۶ نیز علی فاضلی، رییس وقت اتاق اصناف با استناد به نامه معاونت نظارت بر اماکن عمومی پاوا فاتب درباره بکارگیری اتباع خارجی در واحدهای صنفی، در بخشنامه‌ای از واحدهای صنفی خواسته بود تا به هر نحو از بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز خودداری کنند.